سامانه آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ دانشگاه آزاد راه اندازی شد

به گزارش جعبه مهر، مدیر کل پایش، نظارت و اطلاعات شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.

سامانه آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ دانشگاه آزاد راه اندازی شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، ایمان عطارزاده مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پایش و ارزیابی فعالیت های پژوهشی واحد های دانشگاهی راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: این سامانه در راستای سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحد ها و مراکز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه سرانجام هر فصل جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحد های دانشگاهی، استان و سازمان مرکزی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

عطارزاده با بیان اینکه در این سامانه سعی شده است تا با استفاده از امکانات نرم افزاری و ایجاد یک فضای کاربری مناسب، آمار حوزه های مختلف پژوهشی به نحو شایسته گردآوری گردد، توضیح داد: از دیگر اهداف این سامانه ایجاد یک ساختار اطلاعاتی متمرکز از مجموعه فعالیت های پژوهشی واحد های دانشگاهی و استان ها در کنار یک سیستم گزارش گیری و داشبورد مدیریتی است که از این طریق ضمن تهیه گزارش های متعدد امکان پایش و نظارت بر فعالیت های پژوهشی واحد ها و استان ها را بطور یکپارچه فراهم می آورد.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه کرد: یکپارچگی و تمرکز در جمع آوری و ارائه آمار و اطلاعات فعالیت های پژوهشی واحد ها و استان ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.

شایان ذکر است، دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان ها ابلاغ و مقرر شد واحد های دانشگاهی حداکثر تا سرانجام آبان ماه سال 98 فرایند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور کار داشته باشند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3670

به "سامانه آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ دانشگاه آزاد راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه آمار و اطلاعات پژوهشی سماپ دانشگاه آزاد راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید