سردیس سرباز هخامنشی تحویل سازمان میراث فرهنگی شد

در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون اداری مالی وزارت امور خارجه سردیس سرباز هخامنشی به طور رسمی تحویل سازمان میراث فرهنگی شد.

سردیس سرباز هخامنشی تحویل سازمان میراث فرهنگی شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در این مراسم که امروز چهارشنبه 11 مهر در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید با حضور جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی و مسئولان وزارت امور خارجه، سردیس سرباز هخامنشی به طور رسمی تحویل مسئولان سازمان میراث فرهنگی شد.

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم بازگشت این شیء تاریخی را یک اقدام مهم در دولت تدبیر و امید خواند و گفت: کوشش می کنیم و امیدواریم که سایر اشیای تاریخی ما در آمریکا نیز هر چه زودتر به کشور باز گردانده گردد.

مونسان با اشاره به اهمیت این شیء تاریخی و لزوم آشنایی مردم و علاقه مندان با این اثر تاریخی توضیح داد: برنامه ریزی لازم برای نمایش این اثر تاریخی مهم در چند شهر بزرگ انجام می گردد.

محمدتقی صابری معاون اداری مالی وزارت امور خارجه نیز در مراسم تحویل این اثر تاریخی به سازمان میراث فرهنگی گفت: خوشحالیم که با پیگیری های خوبی که اجرا شده است و با تعامل بسیار خوب بین میراث فرهنگی و وزارت امور خارجه توانستیم این شیء تاریخی ارزشمند را به کشور باز گردانیم.

او اضافه نمود: وزارت امور خارجه کوشش و پیگیری های لازم را برای بازگرداندن سایر آثار تاریخی انجام خواهد داد.

این سردیس 90 سال پیش کشف گردیده بود و حدود 80 سال پیش از کشور خارج گردیده بود و قرار بود در یک حراجی به فروش گذاشته گردد که با پیگیری های حقوقی در دولت تدبیر و امید، این شیء تاریخی ارزشمند به میهن اسلامی برگشت.

سردیس سرباز هخامنشی در سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به نیویورک تحویل مقامات ایرانی شد و رئیس جمهوری این سردیس ارزشمند تاریخی را با خود به ایران آورد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 مهر 1397 بروزرسانی: 12 مهر 1397 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 146

به "سردیس سرباز هخامنشی تحویل سازمان میراث فرهنگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردیس سرباز هخامنشی تحویل سازمان میراث فرهنگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید