سرکوب شیعیانِ مالزی به جرم شرکت در جشن تولد حضرت زینب (ع)

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: رسانه های مالزی گزارش دادند مقامات مذهبی و پلیس این کشور روز شنبه بیش از صد نفر را که قصد شرکت در مراسمی به مناسبت سالروز تولد حضرت زینب (ع) داشتند، دستگیر نموده است.

سرکوب شیعیانِ مالزی به جرم شرکت در جشن تولد حضرت زینب (ع)

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل جعبه مهر، پایگاه الکترونیکی مالزیان اینسایدر (the malaysian insider) گزارش داد، مقامات مذهبی مالزی در آخرین اقدام خود برای سرکوب پیروان دومین مذهب بزرگ اسلام، 114 نفر را که گفته می گردد شیعه بودند، در استان پراک این کشور بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، دستگیری این افراد در حالی صورت گرفت که قصد شرکت در یک جشنی به مناسب تولد حضرت زینب (ع) داشتند. در میان بازداشت شدگان زنان و بچه ها نیز وجود داشتند.

عملیات بازداشت این افراد توسط اداره امور مذهبی ایالت پراک و نیروهای پلیس اجرا شده است. پلیس ایالت پراک ضمن تایید این خبر مدعی شده است که فقط به اداره امور مذهبی یاری نموده است.

بازداشت شدگان چند ساعت پس از بازداشت آزاد شدند و از هر کدام از آنها خواسته شده است در تاریخ های تعیین برای ادای توضیحات بیشتر در اداراه مور مذهبی این ایالت حاضر شوند.

شیعیان مالزی توسط افسران دولتی و رهبران مذهبی بارها مورد ظلم قرار گرفته اند و کانال های تلویزیونی و مساجد مالزی همیشه نسبت به خطر شیعه گرایی هشدار داده و علیه آن تبلیغ می نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2934

به "سرکوب شیعیانِ مالزی به جرم شرکت در جشن تولد حضرت زینب (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکوب شیعیانِ مالزی به جرم شرکت در جشن تولد حضرت زینب (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید