سندرز: ترامپ رهبری شکست خورده است

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، برنی سندرز نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش منفعلانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به خشونت علیه مسلمانان دهلی را که همزمان با سفر وی به هند شروع شد؛ زیر سوال برد.

سندرز: ترامپ رهبری شکست خورده است

لازم به ذکر است ترامپ از این خشونت ها که به دنبال تصویب قانون تبعیض آمیز حق شهروندی شروع شده آگاه بوده ولی ترجیح داده درباره مسائل داخلی هند با نارندرا مودی نخست وزیر این کشور، بحث و جدلی نداشته باشد.

اکنون سندرز می گوید انفعال ترامپ نشانه ای مبنی بر شکست رهبری جهانی آمریکا در حیطه حقوق بشر است.

وی در این باره گفت: بیش از 200 میلیون مسلمان، هند را خانه خود می دانند و خشونت گسترده علیه آنها دست کم 27 قربانی و تعداد زیادی مجروح در پی داشته؛ آن وقت ترامپ می گوید این مسئله به هند مربوط است.

بی توجهی ترامپ در قبال مسلمانان هند در حالی است که سفارت آمریکا در دهلی تنها 2 روز پس از شروع سفر وی به هند، با انتشار بیانیه ای به شهروندانش هشدار داد.

در بیانیه صادره از سوی سفارت آمریکا در هند به شهروندان این کشور هشدار داده شده است که رعایت کامل جوانب احتیاط را به ویژه در اماکن شلوغ و تجمعات اعتراضی به کار ببرند.

هدف قانون جدید شهروندی ردیابی سریع مهاجران غیر مسلمانِ هندو، سیک، بودایی، آئین جین، پارسی ها (زرتشتیان) و مسیحیانی است که پیش از سال 2015 از کشورهای مسلمان پاکستان، بنگلادش و افغانستان گریخته و به هند آمده اند.

تصویب این قانون در 11 دسامبر سال گذشته میلادی ابتدا باعث تظاهرات گسترده ای در ایالت شرقی آسام هند شد.

در ایالت های دیگر هند، بعضی هراس دارند که طرح ثبت نام شهروندان که توسط دولت ناسیونالیست نارندرا مودی نخست وزیر، ارائه شده است بهانه ای باشد برای شناسایی مسلمانانی که اسناد قانونی اقامت در هند ندارند و در نهایت به اخراج آنها بینجامد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4895

به "سندرز: ترامپ رهبری شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: ترامپ رهبری شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید