سیزدهمین جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد

به گزارش جعبه مهر، سیزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، همچون دوره های گذشته، در سه بخش کتاب سال، ویژه (شاعران بدون کتاب) و تجلیل (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می گردد.

سیزدهمین جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد

دبیرخانه این دوره از جایزه کتاب سال شعر جعبه مهر نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال 1396 مجموعه شعر منتشر نموده اند، دعوت نموده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت نمایند:

کتاب در سال 1396 منتشر و در شناسنامه آن درج گردیده باشد.

چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر گردیده باشد.

برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

علاقه مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا تاریخ 20 مهرماه 1397 به نشانی تهران، صندوق پستی 187 - 13355، دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر جعبه مهر، بفرستند.

در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می گردد، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه شعر منتشر ننموده اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت گردیده، می توانند بفرستند:

شرکت نمایندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال های گذشته و چه در امسال) کتاب مجموعه شعر در ایران منتشر نموده یا در نوبت نشر داشته باشند.

شرکت علاقه مندانی که قبلا کتابی غیر از مجموعه شعر منتشر نموده اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.

مجموعه شعرها باید به زبان فارسی باشد.

تعداد شعرها دست کم بین 40 تا 50 قطعه بوده، یا تعداد صفحه های مجموعه شعرها دست کم بین 80 تا 100 صفحه باشد.

شعرها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی میترا 12) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی دی اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز گردد.

حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.

در این بخش نیز علاقه مندان تا 20 مهرماه 1397 فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند:

[email protected]

یادآوری می گردد سال گذشته در دوازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب جعبه مهر، مجموعه شعر درختی که حرف نمی زد سروده مهدی حاتمی در بخش کتاب سال، مانی چهکندی نژاد در بخش ویژه شاعران بدون کتاب و منصور اوجی نیز در بخش تجلیل از یک عمر فعالیت و دستاورد شعری، ازسوی هیات داوران انتخاب شدند.

با توجه به اقامت منصور اوجی، شاعر 80 ساله در شیراز، در فاصله بین اختتامیه دوازدهمین دوره و اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جایزه، تندیس نشان، لوح جایزه و تابلو صنایع دستی، در منزل این شاعر معاصر در شیراز، توسط دبیر جایزه به او اهداء شد

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 128

به "سیزدهمین جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران فراخوان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید