شماره 212 فیلم نگار در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - نسخه دیجیتال شماره212 (مهر 99) ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم نگار در سایت این ماهنامه تخصصی نهاده شد.

شماره 212 فیلم نگار در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش کشمکش این شماره از فیلم نگار، به آنالیز تبدیل ایده به داستان در فیلم حمال طلا، ساختار دراماتیک، فرایند داستان و شخصیت پردازی در فیلمنامه حمال طلا، شخصیت ها و انگیزه هایشان در فیلمنامه لیتان، منحنی شخصیت ها بر بستر رویدادمحوری فیلمنامه لتیان و تصویر کلیشه ای زن منفعل و رنج دیده و کارکرد آن در فیلمنامه هفت و نیم پرداخته شده است.

در بخش صحنه کوچک این شماره به ریشه یابی علت واگرایی عناصر دراماتیک در فیلمنامه سریال کرگدن و فیلمنامه سریال کرگدن از منظر روایت و انگیزه شخصیت ها پرداخته شده و در بخش ایجاز فیلمنامه کوتاه مگرالن منتشر شده است.

همچنین در بخش از زبان فیلمنامه نویس گفت وگو با پیغام سعیدی نویسنده و مریم زارعی کارگردان فیلم کوتاه مگرالن ارائه شده است.

بخش پفراینده یک موضوع شماره مهر ماه فیلم نگار، به نویسندگان عظیم تاریخ سینما اختصاص دارد و در این شماره به استیون زیلیان و آثارش پرداخته شده است.

در بخش سینمای دنیا شماره 212 ماهنامه تخصصی فیلم نگار، در بخش سیناپس فیلمنامه حقیقت و عدالت، بینوایان، آقایان و سگ شکاری ارائه شده و در بخش کشمکش عناوینی چون کشمکش در روایت فیلم حقیقت و عدالت، تحلیل شخصیت پردازی در فیلمنامه بینوایان، نگاهی به ساختار روایت چند پروتاگونیستی در فیلم آقایان، آنالیز عنصر شخصیت پردازی در فیلمنامه سگ شکاری به چشم می خورد.

همچنین در بخش از زبان فیلمنامه نویس سینمای دنیا این شماره، با گفت وگوی تنل توم درباره فیلمنامه حقیقت و عدالت و دیوید لاج درباره فیلمنامه بینوایان همراه خواهید شد.

بخش فیلمنامه کامل این شماره از فیلم نگار به فیلم انگل اختصاص دارد و علاوه بر انتشار متن کامل فیلمنامه، یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و دو مطلب با عناوین آنالیز ژانر، درون مایه، لحن و ساختار و آیا انگل کمدی است؟ در این پفراینده قرار گرفته است.

علاقه مندان به فیلمنامه نویسی و خوانندگان این ماهنامه تخصصی می توانند با مراجعه به سایت www.filmnegar.ir ضمن خرید نسخه پی دی اف (به شکل نسخه دیجیتال)، از مطالب بخش های سینمای ایران و سینمای دنیا منتشر شده در این سایت استفاده کنند.

بر اساس این خبر، همچنین برای مخاطبان مجله این امکان فراهم شده تا فیلمنامه ها و پفراینده های مندرج در فیلم نگار را هم به صورت جداگانه به وسیله این سایت خریداری کنند.

لازم به ذکر است بهمن سال 98 شماره 200 و 201، آخرین مجلد مکتوب این ماهنامه تخصصی فیلمنامه نویسی منتشر شد و از شماره 202 و 203 (نیمه اسفند 98) به بعد، شرایط خرید نسخه دیجیتال در سایت فیلم نگار فراهم شده است.

فیلم نگار به صاحب امتیازی سازمان سینمایی و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی منتشر می گردد و نصرت الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم نگار هستند.

در سایت این مجله تخصصی، اخبار مربوط به فیلمنامه (در سطح ایران و دنیا)، معرفی فیلم های روز ایران و دنیا، نقدهایی پیرامون فیلمنامه فیلم های ایرانی و بعضی فیلم های خارجی، مقالاتی پیرامون فیلمنامه نویسی، ترجمه بعضی مقالات سینمایی معتبر پیرامون فیلمنامه و فیلمنامه نویسی و ... قابل دسترسی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7704

به "شماره 212 فیلم نگار در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره 212 فیلم نگار در قالب نسخه دیجیتال منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید