فعالیت های حزب الله لبنان علیه شیوع ویروس کرونا

به گزارش جعبه مهر، حزب الله لبنان از زمان شیوع ویروس کرونا کوشش نموده است تا در هماهنگی با نهادهای داخلی این کشور بخش قابل توجهی از مسئولیت مبارزه با این بیماری را بر عهده بگیرد.

فعالیت های حزب الله لبنان علیه شیوع ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شاخه حزب الله لبنان در استان الجبل امروز (آدینه) مجموعه فعالیت هایی را در روستاهای این استان در راستای مبارزه با کرونا آغاز کرد.

به نوشته وبگاه العهد، در این طرح اعضای حزب الله در روستاهای دو منطقه الشوف و عالیه سبدهای غذایی و مساعدت های مالی برای خانواده هایی که به علت شیوع ویروس کسب و کارشان تعطیل شده، توزیع کردند.

علاوه بر این تمامی اماکن عمومی و مغازه ها، خیابان ها و باغ ها نیز ضد عفونی شد.

الشیخ دعموش معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله نیز در این باره گفت که هدف حزب الله در وهله اول جلوگیری از شیوع ویروس و سپس به یاری رسانی به مبتلایان و همچنین مقابله با آثار مالی و معیشتی بحران بر خانواده هاست.

به نوشته وبگاه العهد، حزب الله لبنان 1500 پزشک، 3000 پرستار و امدادرسان، 5000 کادر خدمات بهداشتی، 15000 کادر خدمات میدانی، 100 آمبولانس و یک مرکز متخص کورونا برای مبارزه با این ویروس اختصاص داده است.

همچنین در یک ماه اخیر حزب الله لبنان سه میلیارد و نیم لیره لبنان در امر مبارزه با کرونا هزینه نموده است. همچنین برای 15000 نفر کارگاههای تخصصی و فرهنگی برپا شده است.

بخش مهندسی حزب الله نیز آغاز به فراوری دستگاههای تنفس مصنوعی نموده و مراکزی برای تشخیص بیماری در نظر گرفته شده و بعضی بیمارستان ها نیز برای قرنطینه کردن بیماران اجاره شده است.

حزب الله لبنان همچنین 32 مرکز پزشکی بعنوان ذخیره برای مواقع اضطراری در نظر گرفته است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5398

به "فعالیت های حزب الله لبنان علیه شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت های حزب الله لبنان علیه شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید