قیمت و زمان تزریق انسانی واکسن کرونای داخلی اعلام شد

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای سال آینده این امید را داریم که در یک حد مشخصی از خرداد ماه به بعد تزریق انسانی واکسن کرونا شروع شود.

قیمت و زمان تزریق انسانی واکسن کرونای داخلی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و عضو کمیته واکسن کرونا در رابطه با ساخت داخلی واکسن کرونا بیان نمود: قرار است اردیبهشت ماه سال آینده، تزریق انسانی را در فاز 3 شروع کنیم و فاز یک و دو را نیز احتمالا قبل از سرانجام امسال اگر مسئله ای پیش نیاید، شروع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای سال آینده این امید را داریم که در یک حد معینی، از خرداد به بعد شروع تزریق انسانی را داشته باشیم.

قانعی در مورد اثر واکسن کرونا، اضافه نمود: وقتی واکسن ساخته شود، برای همه قابل استفاده است، ولی در نظر داشته باشید، واکسن آنفولانزا 60 درصد اثر دارد یا واکسن سل خیلی کمتر از این اثر دارد، بنابراین هیچ واکسنی نیست که 100 درصد پیشگیری کند.

وی ادامه داد: نکته بعدی این است که ما هنوز علم کافی در این مورد نداریم، حتی در دنیا هم علم کافی وجود ندارد که به طور مثال به کودک، فرد باردار و فرد بالغ باید تا چه میزان دوز تزریق کرد و یا اینکه از چه سنی به بعد امکان دارد واکسن اثر نداشته باشد.

قانعی اضافه نمود: در سال اول این پاسخ ها روشن نخواهد بود، لذا همگام با دنیا کار می شود، ولی امکان اینکه ایران سه الی چهار ماه از دنیا عقب تر باشد، وجود دارد .

وی بیان نمود: واکسن جزئی از پیشگیری است.وقتی کسی واکسن آنفولانزا می زند به او گفته می شود ماسک بزند، دست هایش را بشورد و مواظب باشد تا بیماری منتقل نکند، در واقع یک زنجیره پیشگیری داریم نه یک علاج قطعی، بنابراین اگر هم واکسن کرونا به بازار بیاید در مواردی که شایع شود، باید از سایر موارد پیشگیری مثل ماسک و دست شستن استفاده کرد، اما الان بحث ما در رابطه با واکسن این است که میزان مرگ را کم کنیم تا مردم بتوانند زندگی خود را جلو ببرند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و عضو کمیته واکسن کرونا برای ریشه کنی کرونا باید صبر کرد و اصل انرژی را ما بر روی تولید داخل می گذاریم.

عضو کمیته واکسن کرونا با اشاره به قیمت واکسن برای ایران، گفت: اگر واکسن چین را با کمترین قیمت حساب کنیم حدود 12 دلار خواهد بود، اما واکسن ساخت ایران حدود 7 دلار برای ما در می آید.

وی شرح داد: واکسن چین هنوز وارد فاز 3 نشده و به محض اینکه واکسیناسیون عمومی شود، تازه معین می شود که چقدر واکسن تاثیر داشته است و به این شکل فرایند بررسی جلو خواهد رفت.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8217

به "قیمت و زمان تزریق انسانی واکسن کرونای داخلی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت و زمان تزریق انسانی واکسن کرونای داخلی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید