مردانی: ایمنی گله ای فاجعه آور است، مراکز عظیم خرید باید تعطیل شوند

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، بر تعطیلی مراکز عظیم خرید و سالن های عروسی به منظور کاهش انتقال ویروس کرونا تاکید نمود.

مردانی: ایمنی گله ای فاجعه آور است، مراکز عظیم خرید باید تعطیل شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، مسعود مردانی، صبح یکشنبه در برنامه چاپ اول شبکه خبر، گفت: این محدودیت ها باید چند ماه قبل اعمال می شد.

وی با عنوان این مطلب که تا رسیدن به شرایط مطلوب خیلی فاصله داریم، اضافه نمود: منع آمد و شد در پنج کلانشهر نسبتاً پیروز بوده و باید تسری پیدا کند.

مردانی تاکید نمود: فکر نکنید مشکل ماسک و پروتکل های بهداشتی فقط متوجه ایران است، بلکه این شرایط در اروپا هم دیده می گردد و در نتیجه محدودیت هایی اعمال نموده اند.

وی با اشاره به استراتژی های متعددی که برای کنترل بیماری کرونا وجود دارد، به ایمنی گله ای اشاره نمود و گفت: تا به امروز 15 تا 25 درصد جمعیت کشور ما مبتلا شده اند و اگر می خواهیم ایمنی گله ای ایجاد گردد، باید 60 درصد مبتلا شوند که در این صورت تلفات شدیدی خواهیم داشت و در نتیجه نه فقط کارا نیست، بلکه غیر انسانی هم هست.

مردانی تاکید نمود: بیشترین استقبال از ماسک در ایران مشاهده می گردد اما کافی نیست.

وی با عنوان این مطلب که فاصله گذاری اجتماعی در کشور رعایت نمی گردد، گفت: متأسفانه اصرار مردم به خرید از فروشگاه های شلوغ، اصلاً منطقی نیست.

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، اضافه نمود: باید ساعت کار فروشگاه های عظیم را افزایش بدهند و در عین حال، مراکز عظیم خرید باید تعطیل شوند.

مردانی گفت: شستشوی دست ها و عدم شرکت در تجمعات می تواند خیلی به پیشگیری از انتقال ویروس یاری کند. تمامی سالن های عروسی باید بسته شوند و مجالس عروسی را در حد خانواده درجه یک برگزار نمایند.

جعبه مهر: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7821

به "مردانی: ایمنی گله ای فاجعه آور است، مراکز عظیم خرید باید تعطیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی: ایمنی گله ای فاجعه آور است، مراکز عظیم خرید باید تعطیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید