مسئولیت داریم به تأسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا کمک کنیم

به گزارش جعبه مهر، معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: مسئولیت داریم تا به بنگاه هایی مانند شرکت های حمل ونقل، بنگاه های فعال در حوزه گردشگری، بوم گردی، هتل ها، مراکز توریستی، زیارتی، قنادی ها و رستوران ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا خسارت دیده اند، کمک کنیم.

مسئولیت داریم به تأسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا کمک کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمد نهاوندیان شامگاه دوشنبه 11 فروردین 99 با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی جزئیات تصمیمات دولت برای کنترل تبعات اقتصادی کرونا را تشریح کرد.

او با اشاره به اینکه نظر به مصالح ملی و مسائل حاکمیتی از بنگاه ها درخواست تعطیلی کسب وکارشان را کردیم، افزود: از شرکت های هوایی خواستیم تا پروازها را کم کنند لذا ما مسئولیت داریم تا به کمک این بنگاه ها بپردازیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه 70 درصد مردم در مقابله با ویروس کرونا همکاری کردند، گفت: شرایط استفاده بنگاه ها از تسهیلات بانکی این است که تعدیل نیرو نکرده باشند و لذا پرداخت تسهیلات تابع معیار شاغلان است به طوری که لیست بیمه شاغلان در فروردین باید همانی باشد که در بهمن و اسفند دیده شده و این مسئله نیز ملاک عمل خواهد بود.

او شرح داد: خوشبختانه 70 درصد مردم همکاری داشتند و از رفتن به سفر پرهیز کردند لذا باید از این به بعد هم شاهد همکاری مردم باشیم تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

نهاوندیان با اشاره به اینکه باید برای پسا کرونا برنامه ریزی کنیم، افزود: اگر بخش سلامت چراغ سبز نشان دهد، 15 درصد اقتصاد باید به سرعت بر سرکار خود برگردد لذا مشوق های تحریک تقاضا را در نظر گرفته ایم به طوری که کارت های اعتبار خرید در اختیار مردم قرار می گیرد تا از خدماتی همچون آموزش و گردشگری استفاده کنند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5487

به "مسئولیت داریم به تأسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا کمک کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت داریم به تأسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا کمک کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید