مطهری: حرف دل ترامپ معامله است، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست

به گزارش جعبه مهر، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست بیان کرد: امروز حرف ترامپ معامله است و میخواهد ایران را به پای میز مذاکره بکشاند تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات آینده استفاده کند. اکنون مذاکره به معنای ضعف و ذلت است که به نفع آمریکاست.

مطهری: حرف دل ترامپ معامله است، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست

به گزارش خبرنگاران، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه ) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به فشارهایی که آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران وارد نموده است، در این رابطه بیان کرد: ان شاء الله با وحدت و همدلی ملت ایران به مقاومت خود ادامه خواهد داد و بعد از مدتی آمریکایی ها مجبور خواهند شد که روش خود را تغییر دهند.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکایی ها خاطر نشان کرد: در حال حاضر زمان مناسبی برای مذاکره نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سخنان دونالد ترامپ، در مورد انتظار تماس مسئولان ایرانی با او، بیان کرد: این امر نشان دهنده این است که مقاومت مردم و تدابیر جمهوری اسلامی ایران موثر واقع شده است و حرف دل آقای ترامپ مذاکره و معامله است. رییس جمهور آمریکا به دنبال یک معامله بزرگ است تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات آینده ریاست جمهوری استفاده کند و در واقع نشان می دهد که در پشت صحنه آمریکا به دنبال جنگ نیست؛ بلکه می خواهد به نحوی ایران را پای میز مذاکره بیاورد و این را یک پیروزی بزرگ برای خود تلقی کند.

مطهری اضافه نمود: امروز زمان مناسبی برای مذاکره نیست، مذاکره زمانی به نفع کشور است که ما از مواضع خود عقب نشینی نکنیم. اگر زمانی قصد مذاکره داشته باشیم، باید در زمانی مناسب باشد که حمل بر ضعف و ذلت ملت ایران نشود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، با اشاره به حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس خاطر نشان کرد: این مسائل بیشتر جنبه جنگ روانی دارد و آمریکا مایل به جنگ نیست.

مطهری در ادامه با اشاره به ضرب الاجل 60 روزه ایران به طرف های برجامی و کاهش تعهدات بر جامی، یادآور شد: مشخص ضرب الاجل 60 روزه اقدام مناسبی بود و در واقع یک اتمام حجت با اروپایی ها و طرف های برجام انجام شد. اگر ما زودتر این اقدام را انجام می دادیم به اندازه امروز تاثیر جهانی نداشت. در این یک سال ایران موضوع را برای جهان روشن کرد و نشان داد که حتی المقدور می خواهد برجام را حفظ کند و برای طرف های برجام احترام قائل بود، اما زمانی که دید از حقوق خود محروم شده است، این تصمیم را اتخاذ کرد و بنده فکر می کنم که آثار خوبی نیز خواهد داشت.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1727

به "مطهری: حرف دل ترامپ معامله است، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: حرف دل ترامپ معامله است، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید