موردی از بستری و فوت ناشی از کرونا در مراکز آموزشی و پادگان ها نداشتیم

به گزارش جعبه مهر، معاون بهداد ناجا با اشاره به استمرار و تشدید نظارت های بهداشتی و پیشگیرانه در مراکز آموزشی و پادگان ها، گفت: شرایط بهداشت در این اماکن مطلوب است و تا به امروز موردی از بستری و فوت ناشی از کرونا در بین فراگیران و کارکنان وظیفه نداشته ایم.

موردی از بستری و فوت ناشی از کرونا در مراکز آموزشی و پادگان ها نداشتیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار محمدرضا حسینی اظهار کرد: با توجه به موج دوم همه گیری کرونا با ابعاد وسیع تری که در شدت علائم و سرعت انتقال نسبت به موج اول دارد، جدیت در رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه به ویژه در مراکز تجمعی نظیر پادگان ها و مراکز آموزش بیش از پیش ضروری و الزام آور است.

معاون بهداد ناجا با اشاره به بازدید های اخیر از چند آکادمی علمی تخصصی ناجا در مورد شرایط بهداشت و رعایت شیوه نامه و دستورالعمل های پیشگیری از کرونا در این مراکز گفت: طی بازدید هایی که از آکادمی علمی تخصصی شهید چمران ناجا در کرج، آکادمی علمی تخصصی شهید بهشتی ناجا در اصفهان و مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) ناجا در شهرستان بیرجند به عمل آمد، شرایط سلامت کارکنان وظیفه و کیفیت اجرای ارکان شیوه نامه های بهداشتی مورد نظارت و ارزیابی نهاده شد.

وی اضافه کرد: مهمترین رکن شیوه نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و پادگان ها که رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر بین افراد در آسایشگاه ها، سالن های غذاخوری و کلاس های درس است، در مراکز مورد بازدید به خوبی رعایت می گردد.

معاون بهداد ناجا توضیح داد: با توجه به دغدغه ای که در مورد استفاده از حمام و سرویس های بهداشتی وجود داشت، تمهیداتی به منظور پیشگیری از ازدحام و تجمع در این اماکن در نظر گرفته شد و آموزش های مرتبط در این راستا به کارکنان وظیفه و فراگیران ارائه شد.

حسینی، استفاده از ماسک در مراکز تجمعی به ویژه پادگان ها و مراکز آموزش را از دیگر اصول مورد تأکید شیوه نامه بهداشتی مطرح نمود و اضافه کرد: ماسک های M750 به میزان کافی از سوی آماد و پشتیبانی ناجا در پادگان ها و مراکز آموزش ناجا توزیع شده و خوشبختانه در بازدید هایی که از مراکز آموزش به عمل آمد شاهد بودیم استفاده از ماسک در این اماکن، تبدیل به هنجار و رفتار شده است.

سردار حسینی با بیان اینکه شست و شوی صحیح دست ها، مهم ترین راه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا محسوب می گردد، اعلام نمود: در بازدید های نظارتی از پادگان ها و مراکز آموزش، توجه به رعایت بهداشت دست ها و شست و شوی مکرر با در اختیار داشتن صابون مایع کافی در این مراکز مورد تأکید واقع شده است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با تعاملی که فرماندهان مراکز آموزش با معاونت آماد و پشتیبانی ناجا دارند در زمینه تأمین صابون مایع کافی در این مراکز دغدغه ای نداریم.

معاون بهداد ناجا شرایط بهداشت تغذیه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن های غذاخوری مراکز آموزشی مورد بازدید را مطلوب و رضایت بخش ارزیابی کرد و اضافه کرد: خوشبختانه ارکان شیوه نامه بهداشتی در آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری این مراکز به خوبی در حال اجراست.

وی با اشاره به تقلیل دوره های دو و سه ماهه آموزش سربازی در جریان همه گیری کرونا، این اقدام را در کاهش سرایت و شیوع کرونا مؤثر دانست و اضافه کرد: در موج اول کرونا بسیاری از مراکز آموزشی ناجا تعطیل بود و نسبت به جذب کارکنان وظیفه اقدام نشد، اما با توجه به اینکه بسیاری از مأموریت های ناجا برعهده سربازان وظیفه است و بعد از چند ماه جذب کارکنان وظیفه صورت پذیرفت، در حال حاضر با آغاز موج دوم همه گیری کرونا ما تعداد بیشتری سرباز وظیفه داریم و حفظ سلامت این عزیزان مستلزم تشدید نظارت هاست.

سردار حسینی با قدردانی از همکاری و اهتمام فرماندهان مراکز آموزشی ناجا به نظارت و آموزش های بهداشتی و پیشگیرانه، توضیح داد: خانواده ها هیچ نگرانی در مورد سلامت فرزندان خود نداشته باشند، بهداشت و سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه از ابتدای شیوع کرونا در اولویت توجه سلسله مراتب فرماندهی ناجا قرار داشته و نظارت ها همچنان با قوت ادامه دارد.

وی گفت: به لطف خدا و با رعایت اصول پیشگیرانه در مراکز آموزشی و پادگان ها تا به حال در بین فراگیران و کارکنان وظیفه، موردی از بدحالی، بستری و مرگ ناشی از کرونا نداشته ایم.

دکتر حسینی با بیان اینکه دغدغه خانواده ها در مورد سلامت فرزندانشان قابل احترام است، به آن ها اطمینان خاطر داد: بهداشت پادگان ها و مراکز آموزشی و شرایط سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه تحت نظارت و پایش مستمر واقع شده است و از کوچکترین اهمال و قصور در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه در این اماکن، چشم پوشی نمی گردد.

معاون بهداد ناجا در خاتمه، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را یک وظیفه اخلاقی و شرعی ذکر و توضیح داد: باید زندگی کردن با وجود سختی ها و محدودیت های ناشی از کرونا را بپذیریم و سبک زندگی با این ویروس را بیاموزیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6828

به "موردی از بستری و فوت ناشی از کرونا در مراکز آموزشی و پادگان ها نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موردی از بستری و فوت ناشی از کرونا در مراکز آموزشی و پادگان ها نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید