ناسا دی اکسید کربن شهرها را بررسی می کند

به گزارش جعبه مهر، پژوهشگران دانشگاه یوتا و ناسا در یک پروژه مشترک، میزان انتشار دی اکسید کربن را با کمک داده های ماهواره ای بررسی می کنند.

ناسا دی اکسید کربن شهرها را بررسی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، پژوهشگران دانشگاه یوتا و ناسا در یک پروژه مشترک، میزان انتشار دی اکسید کربن را با کمک داده های ماهواره ای بررسی می کنند.

این پروژه انتشار دی اکسید کربن را در 20 شهر سراسر جهان بررسی می کند و نخستین شواهد مستقیم مبتنی بر ماهواره را در این مورد نشان می دهد.

با توجه به انتشار آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) در روز جمعه، این مطالعه همچنین نشان می دهد که چگونه اندازه گیری ماهواره ای می تواند به شهرها برای پیگیری انتشار دی اکسید کربن و ارزیابی تأثیر تغییرات سیاست و بهبود زیرساخت ها بر بهره وری انرژی آنها کمک کند.

این مطالعه که در 20 فوریه در ژورنال تحقیقات زیست محیطی منتشر شد، نشان داد که شهرهایی که تراکم جمعیت بیشتری دارند و به همان میزان از پوشش گیاهی کمتری برخوردارند، آلوده تر هستند.

محققان بر این باورند که داده های جدید همراه با مأموریت های آینده با مشاهده دی اکسید کربن مبتنی بر فضا، ممکن است راه چاره هایی احتمالی برای کاهش آلودگی شهرها را تأمین کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5104

به "ناسا دی اکسید کربن شهرها را بررسی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا دی اکسید کربن شهرها را بررسی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید