نحوه ساختن استیکر در واتساپ

به گزارش جعبه مهر، نحوه ساختن استیکر در واتساپ؛ چگونه در واتساپ استیکر بسازیم؟ برای این که بتوانید استیکر مورد نظر خود را درست کنید، در ابتدا باید یک برنامه ای را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. اولین برنامه ای که به شما معرفی می کنیم، برنامه Personal Stickers که توسط handyCloset توسعه پیدا کرده است. این برنامه به شما کمک می کند تا تصاویر خود را به استیکر واتس اپ تبدیل کنید. برای دانلود برنامه، می توانید به google play بروید و آن را دانلود کنید یا از طریق لینک زیر به راحتی این برنامه را دانلود و نصب کنید.

نحوه ساختن استیکر در واتساپ

خبرنگاران| واتساپ یکی از برنامه های سوشیال مدیا Social media یا همان شبکه اجتماعی است که در سرتاسر جهان دارای میلیون ها کاربر است و این نشان دهنده امنیت، قابلیت و کارایی های این برنامه می باشد که عموم کاربران بدون هر گونه هزینه ای در این شبکه های اجتماعی می توانند فعالیت کنند و یا با دوستانشان سرگرم شوند. با این وجود استیکر ها یکی دیگر از قابلیت های شبکه های مجازی همچون واتساپ هستند.

اما وقتی اسمی از استیکر برده می شود، ذهن ما به جایی منتقل می شود که اصلا قابل درک نیست؟! چرا که احساس می کنیم سازنده های استیکر در پشت گران قیمت ترین سیستم ها با دستگاه های بسیار گران قیمت در حال ساخت استیکر هستند و به همین دلیل ما هیچ وقت نمی توانیم استیکر بسازیم تا زمانیکه این دسته از افراد با دستگاه های گران قیمتشان، مجموعه ای از استیکر ها را منتشر کنند.

این تصور تا حدودی اشتباه است چرا که هر کاربری می تواند تنها با یک گوشی و تنها با یک برنامه ساده استیکر های مورد علاقه اش را بسازد و این اصلا بستگی به دستگاه های گران قیمت ندارد؟! به همین دلیل در ادامه این گزارش قصد داریم شما را با آموزش ساخت استیکر واتساپ whatsapp sticker maker آشنا سازیم. همراه ما باشید.

قدم اول: برنامه Personal Stickers را نصب کنید

برای این که بتوانید استیکر مورد نظر خود را درست کنید، در ابتدا باید یک برنامه ای را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید. اولین برنامه ای که به شما معرفی می کنیم، برنامه Personal Stickers که توسط handyCloset توسعه پیدا کرده است. این برنامه به شما کمک می کند تا تصاویر خود را به استیکر واتس اپ تبدیل کنید. برای دانلود برنامه، می توانید به google play بروید و آن را دانلود کنید یا از طریق لینک زیر به راحتی این برنامه را دانلود و نصب کنید.

 • دانلود از گوگل پلی
 • دانلود از سایت فارسی

قدم دوم: برنامه Background Eraser را نصب کنید (اختکمک)

در قدم دوم، اگر دوست دارید پشت زمینه تصاویرتان را شفاف و حذف کنید، توصیه می کنیم برنامه Background Eraser را نصب کنید. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که پشت زمینه عکس ها را حذف و نهایتا عکس را به استیکر تبدیل کند.

به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک اردک پلاستیکی عکس بگیرید و پس زمینه عکس را حذف کنید تا تنها چیزی که در عکس بماند اردک باشد، برنامه Background Eraser بعد از اینکه عکس به یک برچسب یا استیکر تبدیل شد، کار را برای شما راحت می کند. با این وجود، اگر می خواهید که استیکر شما دقیقا همان عکسی باشد که به آن دادید (مستطیلی یا عکس کامل) یا عکس شما از قبل برش خورده است، از این مرحله باید رد شوید و قدم بعدی را مطالعه کنید.

 • دانلود از گوگل پلی
 • دانلود از سایت فارسی

قدم سوم: 3 تصویری که می خواهید آن ها را به استیکر تبدیل کنید را انتخاب کنید

برای این که یک پک استیکر ایجاد کنید باید حداقل سه تصویر را انتخاب کنید. این تصاویر، باید تصاویری باشند که شما می خواهید پشت زمینه آن ها را بردارید یا تصاویری باشند که پشت زمینه آن ها از قبل برداشته شده است. روش دومی که وجود دارد، این است که شما می توانید از عکس های برش خورده استفاده کنید، اما این استیکر ها در نهایت به شکل یک استیکر مستطیلی توسط برنامه ساخته می شوند.

شما به راحتی می توانید در گوگل، عکس های از قبل برش خورده یا دارای پس زمینه شفاف را جستجو کنید. اگر به دنبال تصاویری هستید که پشت زمینه آن ها شفاف است، باید در انتهای اسم مورد نظر خود، .png را بنویسید. به عنوان مثال، شما اگر می خواهید از اردک، عکس شفاف پیدا کنید، duck.png را در گوگل جستجو کنید. اگر به این صورت سرچ کنید، گوگل تمامی عکس های اردکی که پشت زمینه آن ها سفید یا شفاف است را برای شما به نمایش در می آورد. شما از این نوع تصاویر، به راحتی می توانید استفاده کنید تا استیکر های مورد نظر خود را بسازید.

مهم نیست که چه تصویری می خواهید انتخاب کنید. عکس هایی را انتخاب کنید که می خواهید آن ها را به استیکر تبدیل کنید. در اینجا ما سه عکس را انتخاب کردیم.

قدم چهارم: عکس را ادیت (ویرایش) کنید (اختکمک)

اگر می خواهید پشت زمینه عکس های خود را حذف کنید باید این مرحله را انجام دهید. کاری که باید انجام بدید این است که وارد برنامه Background Eraser شوید. گزینه Load a photo یا بارگذاری یک عکس را انتخاب کنید. در مرحله بعد، فایل تصاویر برای شما باز خواهد شد. جایی که عکس های خود را نگه داشته اید انتخاب کنید. البته در بیشتر مواقع عکس ها در گالری ذخیره می شوند و شما می توانید گالری را انتخاب کنید. سپس گزینه Camera یا دوربین را انتخاب کرده و تصویری که می خواهید آن را به استیکر تبدیل کنید، انتخاب کنید.

بعد از اینکه تصویر مورد نظر خود را انتخاب کردید، فلش های صورتی را جلو و عقب بکشید تا بتوانید پشت زمینه مورد نظر خود را پاک کنید. برای اینکه بتوانید یک استیکر قشنگ درست کنید، تا جایی که می توانید دور عکس را برش دهید. بعد از اینکه این کار را انجام دادید، گزینه Done یا انجام شد را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، ممکن است تمام پس زمینه عکس پاک نشده باشد و شما بخواهید که همه پس زمینه را پاک کنید. در این صورت ما به شما توصیه می کنیم که گزینه Auto را انتخاب کنید تا برنامه، بقیه پس زمینه عکس را پاک کند. البته برای این که پس زمینه های بزرگ را پاک کنید، گزینه Magic را انتخاب کنید تا برنامه به صورت دقیق تر پشت زمینه عکس را برای شما پاک کند.

 • Extract: این گزینه برای حفظ ناحیه هایی از عکس را که می خواهید و ناحیه هایی که می خواهید حذف کنید، است. ناحیه ای که می خواهید آن را نگه دارید، با خط آبی دور آن خط بکشید و ناحیه هایی که می خواهید حذف کنید را با خط قرمز دور آن خط بکشید.
 • Auto: این گزینه به طور اتوماتیک، دور عکس را پاک کرده و محیط را شفاف می کند. در صورتی که هنوز هم پشت زمینه ای در عکس وجود داشته باشد، آن را به راحتی پاک می کند.
 • Magic: این گزینه، شبیه گزینه قبلی است. با این تفاوت که عکس را بزرگ کرده و دور عکس را به صورت خیلی دقیق تر برش می دهد.
 • Manual: این گزینه، حذف دستی است. به این صورت که شما خودتان دور عکس را برش می دهید.
 • Repair: اگر اشتباه کردید و جایی را به اشتباه حذف کردید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.
 • Zoom: اگر این گزینه را انتخاب کردید، می توانید عکس را بزرگتر یا کوچکتر کنید تا به راحتی بتوانید دور عکس را برش دهید.
 • Slider: زمانی که شما غکس را برش می دهید، گاهی اوقات نیاز دارید که قلم خود را نازک تر یا ضخیم تر کنید تا بتوانید راحت تر کار کنید. در این صورت، شما می توانید از این گزینه استفاده کنید تا اندازه قلم و پاک کن خود را انتخاب کنید.
 • Cursor offset: این گزینه می تواند برای شما بسیار مفید باشد. زمانی که شما انگشت خود را برای برش بر روی صفحه می کشید، ممکن است تسلط کافی بر روی آن چه برش می دهید نداشته باشید. این گزینه آفستی برای شما ایجاد می کند. زمانی که شما انگشت خود را روی صفحه قرار می دهید در بالای انگشت شما، صفحه کوچکی نمایش داده می شود تا بتوانید ببینید کجا را حذف می کنید. شاید در ابتدا شما را اذیت کند. اما بعد از چند بار به ان عادت خواهید کرد.

زمانی که کارتان تمام شد و از نتیجه راضی شدید، گزینه Done یا انجام شد را انتخاب کنید. در اینجا می توانید از Smooth Edge استفاده کنید تا لبه های تیز عکس را کم کنید. اگر عکسی که دارید، لبه های تیز زیادی دارد، بهتر است از این ویژگی استفاده کنید تا لبه های تیز آن را کم کنید. بعد از اینکه سطح عکس را صاف کردید، گزینه Save یا ذخیره کردن را انتخاب کنید. زمانی که این گزینه را انتخاب کردید، یک فایل جدیدی در برنامه ایجاد می شود. در صورتی که آن فایل را نخواستید می توانید گزینهEraser یا پاک کن را انتخاب کنید.

اگر مایل به ویرایش تصاویر بیشتری هستید، این مرحله را تکرار کنید. به یاد داشته باشید، برای تهیه یک بسته استیکر واتس اپ، حداقل به سه تصویر نیاز دارید.

 1. برش تصویر 2. استفاده از ابزارهایی برای حذف پس زمینه تصویر 3. ذخیره تصویر با پس زمینه شفاف

قدم پنجم: پک استیکر خود را بسازید

هم اکنون شما می توانید استیکر هایی را که درست کردید، در برنامه مورد نظر ببینید. شما می توانید آن ها را دانلود کنید. ممکن است برنامه یک سری مجوز هایی را از شما بگیرد که شما می توانید به آن ها اجازه دسترسی بدهید. بعد از این کار، به منوی اصلی رفته و گزینه Create your new sticker pack یا ایجاد پک استیکر خود را انتخاب کنید.

یک پنجره باز می شود و از شما سوال می پرسد که آیا اجازه می دهید استیکر ها به استیکر واتس اپ شما اضافه شوند یا خیر. گزینه ADD یا اضافه کردن را انتخاب کنید. بعد از اینکه استیکر ها به واتس اپ شما اضافه شدند، کنار پک استیکرتان، جمله Already added to WhatsApp یا قبلا به واتس اپ اضافه شده را باید بتوانید ببینید.

در بخش Sticker Pack Editor یا ویرایشگر بسته استیکر، گزینه Add Sticker یا افزودن استیکر را انتخاب کنید. در اینجا، برنامه شما را به صفحه ای که تصاویرتان را ذخیره کرده اید، می برد.

تصویری را که می خواهید در بسته استیکرتان باشد، انتخاب کنید. پس از انتخاب تصویر، آن را در صفحه برنامه مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید با استفاده از انگشتان دست، تصویر را بزرگ یا کوچک و یا جابجا کنید و بعد از آن، آن ها را برش دهید یا اندازه آن ها را تغییر دهید. هنگامی که عکس را ویرایش می کنید، گزینه Load یا بار کردن را انتخاب کنید. این مرحله را تکرار کنید تا تمام استیکر های دلخواه خود را ساخته و به پک اضافه کنید.

توجه: تصاویر ویرایش شده شما در گالری دارای پس زمینه سیاه هستند.

برنامه استیکرساز، در حالت کلی، ابتدا سه برچسب دارد. یکی سبز یکی و دو مورد با ؟ نمایش داده می شوند. از آن جا که بسته استیکر همیشه به سه برچسب نیاز دارد، بنابراین شما نمی توانید بدون اضافه کردن استیکر های خود ابتدا برچسب پیش فرض را حذف کنید.

بعد از اینکه سه استیکر خود را به بسته اضافه کردید، می توانید موارد پیش فرض را حذف کنید. بر روی برچسب پیش فرض ضربه بزنید، و سپس گزینه حذف را انتخاب کنید. در صورت تمایل می توانید استیکر های خود را از نو تنظیم کنید. هم چنین شما می توانید یکی از استیکر های خود را دوباره ویرایش و بازیابی کنید. استیکر اولی که معمولا در پک وجود دارد، یک استیکر مشخصی است.

قدم ششم: استیکر جدید خود را برای دوستانتان بفرستید

هم اکنون می توانید از برنامه خارج شده و واتس اپ خود را باز کنید. بعد از آن گزینه برچسب یا استیکر که به شکل یک صورت خندان است را انتخاب کنید. در اینجا، شما می توانید استیکر مخصوصی که برای خود درست کردید را پیدا کنید. آن را انتخاب کرده و استیکرهای مورد نظر خود را ببینید. هم اکنون شما می توانید در گفتگوهای خود این استیکرهای مخصوص به خود را برای دوستانتان بفرستید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9148

به "نحوه ساختن استیکر در واتساپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ساختن استیکر در واتساپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید