نرخ آجیل شب یلدا: هرکیلو بین 120 تا 170 هزار تومان!

به گزارش جعبه مهر، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان این که آجیل نسبت به سایر کالا ها گرانی چندانی نداشته است گفت: سال گذشته قیمت آجیل شب یلدا را 110 هزار تومان اعلام کردند، ولی سال جاری با توجه به شرایط موجود، نرخ را بین 120 تا 170 هزار تومان در نظر گرفتیم.

نرخ آجیل شب یلدا: هرکیلو بین 120 تا 170 هزار تومان!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مصطفی احمدی با اشاره به اینکه کرونا یلدا و آجیل فروشان را نابود نموده است، اظهار کرد: یکی از اصنافی که در این مدت به شدت ضربه دید، ما بودیم و مردم نسبت به خرید آجیل احتیاط نموده اند.

وی از ضرر و زیان بالای صنف آجیل سخن گفت و در عین حال طبع گرم آجیل را موجب افزایش سطح ایمنی بدن دانست و تاکید نمود عموم آجیل فروشان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

احمدی همچنین از برخورد با متخلفان سخن گفت و افزود: به مردم توصیه می کنیم پروتکل ها را رعایت کنند و مهمانی ها را جمع نموده و به دید و بازدید نروند.

وی این رویه را موجب نخریدن آجیل ندانست و توضیح داد: به نظر می رسد صنف آجیل و خشکبار تنها صنفی است که بعد از تحریم های ظالمانه، یکی از معدود اصنافی بود که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی نداشت.

احمدی افزود: سال گذشته قیمت آجیل شب یلدا را 110 هزار تومان اعلام کردند، ولی سال جاری با توجه به شرایط موجود، نرخ را بین 120 تا 170 هزار تومان در نظر گرفتیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در مورد این رنج قیمتی گفت: آجیل کمتر از 120 و بیش از 170 نیز به فروش می رسد و گاه بعضی مشتریان همه مغز ها را می خواهند که یقینا قیمت از 170 هزار تومان می گذرد.

احمدی با اعلام اینکه اجناسی نظیر نخودچی قیمت آجیل شب یلدا را کاهش می دهد، افزود: 90 درصد اقشار جامعه آجیل این رنج قیمتی را استفاده می کنند.

وی تخمه را نیز از محصولاتی دانست که بین 37 تا 40 و در خرده فروشی تا 47 هزار تومان به فروش می رسد و نسبت به سال گذشته افزایش قیمت محسوسی نداشته است.

احمدی افزود: مردم می توانند به جای آجیل شب یلدا، از تخمه استفاده کنند و ما نیز تقاضا داریم مردم در شب یلدا دور هم جمع نشوند و از فضای مجازی استفاده کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8768

به "نرخ آجیل شب یلدا: هرکیلو بین 120 تا 170 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ آجیل شب یلدا: هرکیلو بین 120 تا 170 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید