اخبار اقتصادی

اختاپوس مافیای خودرو چرا توقیف شد؟ ، رئیسی مانع بروز فاجعه در خودروسازی

آنالیز پرونده کروز به قدری عمق یافته که گویی هرجا سهامی از ایران خودرو و سایپا باشد، ردی از مدیران کروز نیز پیدا می گردد.

27 بهمن 1398

مهمترین مسائل مسافران قبل از پرواز

همواره برنامه ریزی و مقدمات یک سفر طولانی با استرس و پیچیدگی های زیادی همراه است. مسافران در صورت آگاهی از اتفاقات و مشکلاتی که قبل از پرواز یا هنگام تهیه بلیط هواپیما ممکن است با آن روبرو شوند، سفر راحت تری را خواهند داشت. مسافران از شروع فرایند تصمیم...

24 بهمن 1398

دوگانه سوز کردن خودرو چقدر هزینه بر می دارد؟

بر اساس اخبار منتشر شده نرخ مصوب دو گانه سوز کردن خودرو 2 میلیون و 500 هزار تا 4 میلیون و 500 هزار تومان است که دلیل این اختلاف را باید در سایز مخازن مورد استفاده جست و جو کرد.

24 بهمن 1398

تصاویر اختصاصی خبرنگاران از خدمه نفتکش سانحه دیده در دریای عمان

خدمه نفتکش FRONT ALTAIR که با پرچم جزایر مارشال از مبدأ الرویس قطر به سمت تایوان در حال حرکت بود و دچار سانحه شد هم اکنون در بندر جاسک هستند.

22 بهمن 1398

نشست همکاری های مشترک ایران و ترکیه در حوزه ICT برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، مراسم افتتاح نخستین نشست کمیته تخصصی همکاری های مشترک ایران و ترکیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور و سخنرانی ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و عمر فاتیح سایان، معاون وزیر حمل ونقل و زیرساخت ترکیه...

22 بهمن 1398

این کتاب ها را نخوانید

روزنامه شهروند - امین فرج پور: چندی پیش خبر آمد که در ادامه موج اخیر لغو مجوز کتاب، نام یک رمان دیگر نیز به فهرست آثار لغو مجوزشده اضافه شده است. این بار نوبت رمان ما تمامش می کنیم از کالین هوور بود که بعد از لغو مجوز دو کتاب الیف شافاک و مجموعه آثار یوآل...

21 بهمن 1398

قشم در جمع اعضای اصلی جامعه هتلداران کشور نهاده شد

جزیره قشم برای نخستین بار در تاریخ خود به عنوان عضو اصلی هیأت مدیره جامعه هتلداران کشور برگزیده شد تا با شتاب مضاعف در گسترش ظرفیت های هتلداری و گردشگری گام بردارد.

20 بهمن 1398

حقوق شهروندی پیش احتیاج توسعه کشور است

خبرنگاران/یزد استاندار یزد با بیان این که حقوق شهروندی مطالبه به حق مردم است، گفت: رعایت حقوق شهروندی از سوی مردم و مسئولان پیش احتیاج توسعه کشور است.

20 بهمن 1398

بهرام قاسمی: رهاورد اقدام اروپا چیزی جز نابودی برجام نیست

سفیر ایران در پاریس با اشاره به بدعهدی های اروپا عنوان نمود: اکنون سخن از اقدامی می نمایند که رهاوردش نابودی برجام است و این همان سرانجامی است که آمریکا برای توافق ترسیم نموده است.

19 بهمن 1398

ورود گردشگران خارجی به کره شمالی ممنوع شد

با وجود افزایش تحریم های تجاری علیه کره شمالی، گردشگری یکی از معدود روش هایی است که این کشور می تواند به واسطه آن به صورت قانونی ارز خارجی دریافت کند.

19 بهمن 1398

چین به دنبال افزایش نفوذ ارزی خود در جنوب شرق آسیا

یک نشریه ژاپنی از احتمال افزوده شدن یوان چین و ین ژاپن به شبکه امن سواپ ارزی کشورهای عضو اتحادیه آ.سه.آن اطلاع داد.

18 بهمن 1398

15 معبر به نام مرحوم تختی داریم، راه اندازی خانه موزه تختی

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد حق شناس در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد نامه بعضی از کشتی گیران به فرمانداری گفت: اخیراً جمعی از مدال آوران کشتی ایران نامه ای خطاب به فرماندار تهران نوشته و نسبت به این نامگذاری و تغییر نام خیابان...

15 بهمن 1398

آیا خاتمه بحران برگزیت در اروپا آغازی بر بحران پسا برگزیت خواهد بود؟

در حالی که در اواخر ژانویه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می گردد اما این اتحادیه باید به اصرار لندن در دوران 11 ماهه پسا برگزیت مناسبات آینده خود با انگلیس را تنظیم کند که البته به زعم بسیاری از مقامات اروپایی این شدنی نیست.

14 بهمن 1398

پوتین بلندترین پل ریلی اروپا را افتتاح کرد

رئیس جمهوری روسیه در حالی با قطار پل ریلی کریمه که این شبه جزیره را به خاک اصلی روسیه پیوند می دهد و بلند ترین پل ریلی قاره سبز به حساب می آید را افتتاح کرد که مقامات اوکراین در کی یف آن را اقدامی نمادین مبنی بر تجاوزگری روسیه به خاک این کشور دانستند. ...

14 بهمن 1398

جلوگیری از تعطیلی 2 کارخانه فعال در جیرفت ، بازگشت بیش از یک هزار کارگر به چرخه فراوری

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: با ورود دستگاه قضایی از تعطیلی دو کارخانه تولید رب گوجه فرنگی و کارخانه تولید زیتون و خیارشور در این شهرستان جلوگیری بعمل آمد.

14 بهمن 1398

برخورد شدید اتوبوس با ایرباس ماهان در فرودگاه امام

به گزارش صبحانه، شاید تکرار این موضوع که سر پا نگه داشتن هواپیماهای شرکت های مختلف ایرانی در شرایط تحریم و فشارهای ظالمانه غرب علیه مردم کشورمان چقدر سخت و احتیاجمند مدیران مجرب و متخصصان حرفه ای است، حرفی تکراری و مورد تایید همه مردم و مسئولان باشد...

13 بهمن 1398

حمایت از بخش خصوصی در دوره تحریم باید افزایش یابد

چهل و چهارمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان با حضور رئیس اتاق اهواز، استاندار و فعالان مالی اهواز برگزار گردید.

13 بهمن 1398

نرخ چند تور ویژه به مقاصد جذاب خارجی

صاحب نظران با مطالعه مقاصد مختلف گردشگری توصیه می نمایند ترجیحاً هدف سفر را از بین مقاصد کمتر شناخته شده و کم بازدید انتخاب کنید که با فرهنگ های منحصربه فرد و مناظر طبیعی شگفت انگیز خود مانند الماسی در میان مقاصد گردشگری می درخشند.

9 بهمن 1398

بطری بدهید، کارت قرعه کشی بگیرید!

طاهره نمرودی:اگر این روزها به فروشگاه شهروند منطقه دو تهران (شعبه بهرود) سری بزنید، با دو دستگاه جدید عجیب و غریب آشنا می شوید، دستگاه هایی که بطری های پلاستیکی یا قوطی های فلزی می گیرند و کارت قرعه کشی تحویل می دهند! نسل اول دستگاه خوددریافت پسماند خشک...

6 بهمن 1398

آمریکا از ترس چین هوش مصنوعی را محدود می نماید

تازه ترین اخبار منتشر شده حاکی از آن است، آمریکا صادرات هوش مصنوعی به چین را از ترس اینکه به دست چینی ها نیفتد، محدود می نماید.

6 بهمن 1398
تعداد: (209)