نگاهی به عملکرد صداوسیما در جریان یک خودسوزی

به گزارش جعبه مهر، ماجرای خودسوزی و مرگ دختر جوانی که به فوتبال علاقه داشت و با لباس مبدل برای تماشای بازی تیم مورد علاقه اش به ورزشگاه رفته بود، در روزهای گذشته در قالب دو میزگرد در تلویزیون بررسی شد.

نگاهی به عملکرد صداوسیما در جریان یک خودسوزی

به گزارش خبرنگاران، بررسی و واکاوی جریان خودسوزی و فوت سحر خدایاری در تلویزیون با برگزاری میزگردهایی در قالب برنامه پرونده ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه (21 و 22 شهریور ماه) انجام شد.

بخش نخست این میزگرد با موضوع بررسی ابعاد مختلف پرونده دختر آبی با حضور محسن مهدیان (کارشناس رسانه)، دکتر سید مجید امامی (جامعه شناس) و دکتر مهدی توکلی (حقوقدان) ساعت 21 از شبکه سه پخش شد.

این بخش البته در ادامه با اظهار نظری از سوی علی مطهری (نماینده مجلس شورای اسلامی) همراه شد و در نامه ای خطاب به علی عسکری (رئیس سازمان صداوسیما) مطرح نمود که با توجه به اینکه در برنامه زنده شبکه سه متهم به نشر اکاذیب درباره فوت مرحومه سحر خدایاری شده ، خواستار دفاع از خود در این باره است.

دومین قسمت از برنامه پرونده ویژه نیز با موضوع بررسی ابعاد مختلف پرونده سحر خدایاری جمعه شب راهی آنتن شبکه سه شد. در این برنامه امیر آبادی فراهانی (عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی) و غلامحسین اسماعیلی (سخنگوی قوه قضائیه) به صورت مستقیم و تلفنی درباره موضوعاتی همچون نقش رسانه ها در اطلاع رسانی این جریان و چگونگی واکنش مقامات مسئول به این جریان سخن گفتند.

همچنین صبح روز شنبه در برنامه سلام، صبح بخیر شبکه سه سیما، جریان درگذشت زنده یاد سحر خدایاری با عنوان دختر آبی و حاشیه های رنگی با حضور مهدی دواتگری (حقوقدان) وبررسی شد.

گزارش بخش خبری 20:30 از دیگر برنامه های تلویزیون درباره این موضوع بود. این گزارش خبری که به نقد علمکرد برخی رسانه ها درباره موضوع خودسوزی سحرخدایاری اختصاص داشت، در بخشی به طرح این ادعا برمی گشت که انتشار خبر فوت سحر خدایاری در سایت خبرآنلاین و اعلام اینکه علت خودسوزی، حکم شش ماه حبس بوده است، به این منجر شد که خبر فوت این دختر جوان فراتر از واقعیت مطرح شود.

البته به دنبال این ادعا، شورای سردبیری خبرآنلاین هم در نامه ای به عبدالعلی علی عسکری (رئیس سازمان صداوسیما) نسبت به این موضوع اعتراض و تاکید کرد که آنچه به این خبرگزاری نسبت داده شده، پیش تر توسط رسانه هایی دیگر اجرا شده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3008

به "نگاهی به عملکرد صداوسیما در جریان یک خودسوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به عملکرد صداوسیما در جریان یک خودسوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید