شهرستان نوردلینگن ، شهری که در جای پای شهاب سنگ بنا شد

به گزارش جعبه مهر، در این مطلب از شهرستان نوردلینگن برایتان می گوییم از یکی از عجیب ترین شهرهای جهان جاذبه های گردشگری آلمان که بر روی ردپای شهاب سنگ بنا شد. شهرستانی به نام نوردلینگن که به زبانی آلمانی Nördlingen خوانده می شود ویژگی خاصی دارد که آن را با تمام شهر های جهان متمایز کرده است شهرستان نوردلینگن در جنوب آلمان و در استان باواریا بنا شده است. از 1217 تا 1803 جزو شهر های آزاد امپراتوری به حساب می آمد برای این که متوجه شوید این ویژگی منحصر به فرد چیست در ادامه مطلب با مجله خبرنگاران همراه باشید .

شهرستان نوردلینگن ، شهری که در جای پای شهاب سنگ بنا شد

نوردلینگن، شهری که در جای پای شهاب سنگ بنا شد ...

کسی فکر نمی کرد گودالی که به علت برخورد شهاب به قطر 25 کیلومتر در قرن های گذشته در سطحی از زمین به وجود آمد به یکی از یکی از عجیب ترین شهرهای جهان جاذبه های گردشگری آلمان تبدیل شود. این روزها شهر نوردلینگن بر روی گوداکی که در اثر برخورد شهاب سنگ به زمین ایجاد شده بود، جای گرفته و توانسته گردشگران بسیاری را به خود جلب کند. طبق برآورد محققان این گودال به نام Nördlinger Ries که تقریبا 14.5 میلیون سال قبل به زمین برخورد کرده است به وجود آمده است. البته قبلا فکر می کردند که این گودال در واقع دهانه یک آتش فشان خاموش می باشد که در زمان های گذشته فعالیت داشته است و اکنون در خواب عمیقی فرو رفته اما دو دانشمند به نام های یوجین شومیکر (که ستاره دنباله دار 9 Shoemaker-Levy از طریق ایشون کشف شده است) و ادوارد چائو در سال 1960 بر اساس تحقیقاتی که انجام دادند اعلام کردند که علت به وجود آمدن این گودال برخورد شهاب سنگ به زمین بوده است.

کمی بیشتر درباره نوردلینگن ...

شواهدی که بر اساس آن این دو دانشمند اعلام کردند که این گودال به علت برخورد شهاب سنگ است این می باشد که آنها متوجه شدند که دیوار کلیسای شهر نوردلینگن از سنگ های کوارتز ساخته شده و از آنجایی که این سنگ به علت فشار زیاد به وجود می آید نتیجه گرفتند که این در واقع یک شهاب سنگ بوده است. همچنین سنگ های کواتزی که در اطراف شهر وجود دارند بسیار فراوان هستند و از همه این ها می توان به این نتیجه رسید. گودال دیگری به نام Steinheim که در 42 کیلومتری جنوب غربی شهر ries قرار گرفته است به علت دو تکه شدن یک سیارک تشکیل شده است که قطر آن 3.8 کیلومتر می باشد و همه این شواهد نشان دهنده این است که مردمی که قرن ها است در این مکان و در شهر نوردلینگن در داخل گودالی زندگی می کنند که بر اثر برخورد شهاب سنگ به زمین در طی قرن ها پیش و در شرقی ترین قسمت استان بایرن به وجود آمده است. اگر بخواهیم یکی از شخصیت های معروف که متعلق به شهرستان نوردلینگن است نام ببریم و در جهان مشهور می باشد گرد مولر ، بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان است .

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11281

به "شهرستان نوردلینگن ، شهری که در جای پای شهاب سنگ بنا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرستان نوردلینگن ، شهری که در جای پای شهاب سنگ بنا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید