هدیه کمیته بین المللی المپیک برای بازسازی کلیسای نوتردام

به گزارش جعبه مهر، تهران- خبرنگاران- کمیته بین المللی المپیک (IOC) به منظور حصول اطمینان از بازسازی به موقع کلیسای جامع نوتردام تا المپیک 2024 پاریس، مبلغ 500 هزار یورو یاری کرد.

هدیه کمیته بین المللی المپیک برای بازسازی کلیسای نوتردام

به گزارش روز آدینه خبرنگاران از شبکه تلویزیونی چلنز تی وی، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در نامه ای به توماس استانگویت رئیس برگزاری المپیک 2024 نوشت: هدف تکمیل بازسازی به موقع کلیسا تا زمان برگزاری بازی ها انگیزه ای مضاعف برای همه ما محسوب می گردد. تمامی جنبش های المپیکی و به ویژه کمیته بین المللی المپیک به شدت تحت تاثیر ارتباط سریعی نهاده شد که مردم فرانسه مابین کلیسای نوتردام و بازی های المپیک 2024 ایجاد نموده اند.

پیش از این نیز بسیاری از نهادهای بین المللی یاری های خود را برای بازسازی این کلیسا که دوشنبه هفته گذشته دچار حریق شد، اختصاص داده بودند و هدیه اقتصادی کمیته بین المللی المپیک به مجموع 850 میلیون یوروی اهدا شده به این کلیسا اضافه شد.

آتش نشانان پس از 9 ساعت خاتمه پیروز شدند تا آتش کلیسای جامع و تاریخی نوتردام را مهار نموده و بخش اصلی کلیسا را از آسیب مصون نگه دارند اما مناره و سقف کلیسا کاملا تخریب شده و نیازمند بازسازی است.

ورزشی**3991**9129

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1551

به "هدیه کمیته بین المللی المپیک برای بازسازی کلیسای نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه کمیته بین المللی المپیک برای بازسازی کلیسای نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید