هشدار مقامات امنیتی اروپا درباره خطر روزافزون تروریسم

مقامات و کارشناسان امنیتی اروپا درباره خطرات روزافزون تروریسم در اتحادیه اروپا هشدار داده و خواهان مقابله موثر با آن شدند.

هشدار مقامات امنیتی اروپا درباره خطر روزافزون تروریسم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، کارشناسان امنیتی اتحادیه اروپا درباره تهدید روزافزون از طرف تروریسم راست افراطی ابراز نگرانی نموده اند.

هفته نامه اشپیگل این خبر را با استناد به پروتکل دیدار این هفته وزرای کشور اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ منتشر نموده است. البته بعضی کشورها هنوز نتوانسته اند درباره یک تعریف مشترک از خشونت راست افراطی به توافقی دست یابند.

بر اساس بیانیه وزرای کشور اتحادیه اروپا مربوط به روز سه شنبه کارشناسان پلیس اروپا (یوروپل) این انتقاد را وارد نموده اند که این پدیده خطرناک هنوز به اندازه کافی مستند نشده است. اغلب جنایت های با انگیزه های افراط گرایانه به عنوان اقدام تروریستی درک نمی گردد.

نمایندگان کمیسیون اروپایی هشدار داده اند که افراط گرایان راستگرای خشونت طلب به صورت روزافزون از متدهایی استفاده می نمایند که ما آن را از اسلام گرایان افراطی دیده ایم که از جمله آن ها گسترش نفرت در اینترنت است.

بر اساس پروتکل نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا، گیلز دو کرچوف، هماهنگ نماینده امور مبارزه با تروریسم اروپا گفته است که راستگرایی افراطی نه تنها در اروپا بلکه در سراسر دنیا در حال صعود و افزایش است. وی در این راستا به حملات تروریستی در نیوزیلند، نروژ و آمریکا اشاره نموده است. البته تا به حال در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا هیچ تعریف واحدی برای خشونت های راست افراطی وجود نداشته است.

گیلز دو کرچوف، به عنوان نمونه به کشور کانادا اشاره نمود که بعضی گروه های نئو نازی را در لیست ترور خود قرار داده است. وی پیشنهاد داد که چنین رویکردی از طرف اتحادیه اروپا هم باید مورد توجه قرار گرفته و در پیش گرفته گردد.

بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله سوئد و آلمان اقدامات شدیدتر علیه راستگرایی افراطی در اروپا را تمجید می نمایند.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم در این راستا اعلام نموده است که سازمان های امنیتی آلمان باید تقویت شده و اختیارات بیشتری را دریافت نمایند.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در نهایت در این باره توافق کردند که ابتدا باید یک نگاه بهتری از راست افراطی خشونت آمیز و تروریسم در اروپا شکل گیرد.

کورنلیا ارنست، از نمایندگان بلند پایه مجلس اروپا هم بر این عقیده است که رسما باید این مسئله به رسمیت شناخته گردد که راست افراطی یک مسئله فوری کنونی در اتحادیه اروپا است.

کشور آلمان اخیرا شاهد خشونت های زیادی از طرف راستگرایان افراطی بوده است که از جمله آن قتل والتر لوبکه، فرماندار شهر کاسل آلمان به دست فردی با انگیزه های راستگرایی افراطی و همچنین حمله تروریستی اخیر در شهر هاله آلمان.

معاون وزیر خارجه آلمان خواهان توقف صادرات سلاح به ترکیه شد

وقوع یک تیراندازی مرگبار در روز چهارشنبه در شرق آلمان همزمان با مراسم یوم کیپور در نزدیکی یک کنیسه یهودیان در شهر هاله دستکم دو کشته بر جای گذاشت.

حالا نهادهای امنیتی آلمان نگرانی های خود درباره عاملان فردی ترور از گروه های راست افراطی را تایید شده می بینند.

هولگر مونش، رئیس ادراه فدرال پلیس جنایی آلمان هم در این باره گفته است که جدی ترین اقدامات خشونت آمیز به وسیله عوامل فردی و یا گروه های کوچک از جمله تشکیل گروه های تروریستی در طیف راست افراطی باید مورد توجه قرار گیرد.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم چندین بار اعلام نموده است که وی راستگرایی افراطی را مانند اسلام گرایی افراطی خطری بزرگ می بیند. وی اعلام نموده است که مقابله با خشونت راست افراطی را شدیدا تقویت می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1398 شناسه مطلب: 3266

به "هشدار مقامات امنیتی اروپا درباره خطر روزافزون تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقامات امنیتی اروپا درباره خطر روزافزون تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید