هشدار هایی درباره دلبستگی دختران مجرد به مردان متاهل

به گزارش جعبه مهر، راهنمای هایی یک متخصص به زنی که دلبسته مردی متاهل شده است را می خوانید.

هشدار هایی درباره دلبستگی دختران مجرد به مردان متاهل

به گزارش، خانمی مجرد هستم که عاشق مدیرم شده ام. ایشان آقایی متأهل و دارای فرزند هستند. با اینکه می دانم این دلبستگی بی فایده و بی فایده است، ولی نمی توانم دست از علاقه ام به ایشان بکشم. لطفاً راهنمایی ام کنید.

راهنمایی:

نمی توان افراد را به خاطر دلبستگی شان مورد شماتت قرار داد. گاه عنان و اختیار احساس و قلب از دست می رود و دلبستگی هایی کاملاً غیرطبیعی، نامعقولانه و نادرست شکل می گیرد، اما ادامه یافتن و دامن زدن به این دست علاقه مندی ها، کاملاً نادرست و غیراخلاقی است و به ضرر فرد تمام خواهد شد.

در گام اول برای غلبه بر این مشکل تماس خود را با ایشان به حداقل برسانید؛ یعنی تا زمانی که ضرورت وجود نداشت با ایشان تعاملی نداشته باشید. تا جایی که امکان دارد از موقعیت هایی که حتی احتمال می دهید ایشان حضور دارند دوری کنید تا برخوردتان با ایشان به حداقل یا حتی صفر برسد.

سعی کنید حتماً یک سرگرمی جدید برای خودتان ایجاد کنید که ذهن و جسمتان را با هم درگیر کنید. فعالیت های ورزشی خصوصاً پیاده روی، شنا و کوهنوردی توصیه می شود.

هرگاه افکار و خیالات مربوط به ایشان به ذهنتان خطور کرد تغییر وضعیت داده و سعی کنید یک فعالیت جدید را انجام دهید و شروع به کاری کنید. نگذارید افکار مربوط به ایشان در ذهنتان زیاد مانور بدهد، چون این افکار بیش ازحد در ذهنتان رسوخ کرده و لذا دور کردن افکار برایتان سخت تر می شود.

تا جایی که امکان دارد از موقعیت هایی که حتی احتمال می دهید ایشان حضور دارند دوری کنید تا برخوردتان با ایشان به حداقل یا حتی صفر برسد.

وقت خود را برای پرورش و حفظ روابط با دوستان صرف کنید. برنامه ای را ترتیب دهید تا در طول هفته بیرون از خانه باشید معاشرت با دوستان و نزدیکان این افکار را خودبه خود از بین می برد اگر آدم معاشرتی هستید سعی کنید تنها نمانید یا به کار یکنواختی نپردازید. در کارتان انعطاف داشته باشید اگر امروز را اختصاص به کاری دادید برای روز های بعد برنامه ریزی دیگری داشته باشید.

فعالیت تان را افزایش دهید تا در طول شب نیز کیفیت خوابتان بهتر شود. همچنین می توانید با یوگا یا مدیتیشن تسلط بیشتری بر روحتان پیدا کنید و با مراقبت از جسم و روانتان راحت تر از بحرانی که در آن قرار گرفته اید رهایی یابید.

هرگاه کسل و خسته بودید در خانه نمانید. کمی پیاده روی تند، یا گفتگو با کسی که همیشه از صحبت کردن با او انرژی مضاعف دریافت می کنید، گوش دادن به موسیقی، پختن یک غذای جدید و… می تواند شما را برای لحظه ای آرام نگه دارد تا به مرور بتوانید با این مسئله کنار بیایید و از ایشان فاصله عاطفی بگیرید.

ضمناًً توصیه می شود در صورت امکان برای تغییر کار اقدام داشته باشید. قطعاً یافتن شغل جدید بسیار سخت است و من هم نمی گویم که محل کار را ترک کنید و مدتی بیکاری بکشید تا کاری مناسب بیابید بلکه توصیه می کنم در تلاش باشید تا کاری جدید بیابید و کم کم تغییر شغل دهید تا در فضایی آرام تر و به دور از تنش عاطفی باشید.

منبع : تبیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3864

به "هشدار هایی درباره دلبستگی دختران مجرد به مردان متاهل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هایی درباره دلبستگی دختران مجرد به مردان متاهل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید