هند تمامی عاملان تخریب مسجد تاریخی بابری را تبرئه کرد

به گزارش جعبه مهر، دستگاه قضایی هند با صدور رای نهایی خود پس از 28 سال تمامی عاملان تخریب مسجد 600 ساله بابری را بی گناه خاطرنشان کرد.

هند تمامی عاملان تخریب مسجد تاریخی بابری را تبرئه کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز؛ مسلمانان هند از جمله مسئولین دارالعلوم دیوبند حکم صادر شده توسط دستگاه قضایی هند مبنی بر تبرئه تمام 32 نفر متهم تخریب مسجد تاریخی بابری را شرم آور توصیف کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مولانا ابوالقاسم نعمانی یکی از چهره های برجسته دیوبندی در این خصوص گفت: تصمیمی که دادگاه گرفت ما را به شدت از دست یافتن به عدل و انصاف مایوس کرد.

دادگاه هند که سال گذشته زمین مسجد بابری را به هندوها بخشیده و تولد خدای رام را در آن پذیرفته بود این بار علی رغم وجود مدارک و شواهد بسیار تمام عاملان تخریب این مسجد در سال 1992 میلادی را تبرئه کرد.

تبرئه این افراد در حالی صورت می گیرد که بسیاری از افراط گرایانی که به این مسجد حمله نموده و آن را تخریب نموده بودند اینک در حزب حاکم هند صندلی ویژه ای دارند.

قضات هندی با اعلام اینکه مدرک خاصی علیه متهمین وجود ندارد تمام آنها را بی گناه اعلام نموده و تبرئه کردند.

بگوان گوئل یکی از متهم های تبرئه شده که از اعضای حزب حاکم هند است پس از تبرئه شدن اعلام نمود: ما به مسجد آسیب زدیم و اموال آن را از بین بردیم. اگر دادگاه به این جرم مرا مجازات می کرد باعث افتخار من بود.

وی توضیح داد: امروز روز فتح تمام هندوهاست که عقاید آنها در هند صندلی ویژه ای پیدا نموده و پیروز شده است.

دادگاه هند مدعی است حمله به مسجد بابری و تخریب آن یک عملیات برنامه ریزی شده نبوده و عاملین حمله ناگهان دست به تخریب مسجد زده اند.

.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7636

به "هند تمامی عاملان تخریب مسجد تاریخی بابری را تبرئه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند تمامی عاملان تخریب مسجد تاریخی بابری را تبرئه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید