وضعیت دهیاری ها و شهرداری های استان مرکزی نیازمند توجه ویژه است

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، محمد حسینی عصر دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران، ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی و معارفه شهردار اراک که با حضور معاون امور عمرانی وزیر کشور در اراک برگزار گردید، گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان مرکزی نسبت به دیگر استان ها از شرایط نامناسب برخوردار هستند، انتظار می رود معاونت عمرانی وزارت کشور نسبت به این استان توجه بیشتر در شأن استان داشته باشد، چراکه بر اساس آمار و اطلاعات ثبت شده، استان مرکزی از جمله استان های پرتلاش با شرایط استراتژیکی خاصی است.

وضعیت دهیاری ها و شهرداری های استان مرکزی نیازمند توجه ویژه است

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس اضافه کرد: با تمام کوشش و فعالیت ها، شرایط شهرداری ها و دهیاری های استان مرکزی نسبت به بعضی از استان های کشور شرایط مطلوب و مناسبی نیست.

حسینی اعلام نمود: بر اساس آمار و اطلاعاتی که داریم استان نسبت به بسیاری از استان ها در حوزه منابع عمرانی وزارت کشور شرایط مناسبی ندارد و انتظار می رود نسبت به این مورد در امسال توجه خاص و ویژه به استان صورت پذیرد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس بیان داشت: از معاون وزیر در امور عمرانی انتظار است که برای آنالیز مسائل استان وقت بیشتری بگذارد. البته می دانیم با توجه به شرایط پیش آمده بر اثر حادثه سیل زدگی، معاون وزیر قصد سرکشی به استان های آسیب دیده از سیل را دارد. اما در فرصت مناسب برای ابلاغ شهرداری تلخاب و تأمین اعتبارات و شرایط لازم درخواست داریم در هفته های آینده به استان مرکزی سفر داشته باشند.

وی اعلام نمود: از کوشش شبانه روزی ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان مرکزی در این ایام که برای مسافرین و رفاه آنان کوشش داشتند قدردانی می گردد و این کوشش ها موجب می گردد که مسافران و مهمانانی که از اقصی نقاط کشور به استان مرکزی سفر می نمایند، شرایط را برای ماندگاری بیشتر مناسب ببینند که این قطعاً می تواند در شناخت ظرفیت های گردشگری استان تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده، امسال در نوروز نسبت به سال گذشته تردد در محورهای مواصلاتی استان مرکزی بیشتر انجام شده و مدت ماندگاری مسافران نوروزی در شهرهای استان مرکزی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1386

به "وضعیت دهیاری ها و شهرداری های استان مرکزی نیازمند توجه ویژه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت دهیاری ها و شهرداری های استان مرکزی نیازمند توجه ویژه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید