پیش بینی یک هفته بارانی برای 18 استان ، هوا خنک می گردد

به گزارش جعبه مهر، سازمان هواشناسی با پیش بینی یک هفته بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی برای 18 استان کشور، اظهار داشت: از روز آدینه آینده هوا در بعضی مناطق کشور خنک می گردد.

پیش بینی یک هفته بارانی برای 18 استان ، هوا خنک می گردد

به گزارش تسنیم، در ساعات بعدازظهر و اوایل آدینه 4 مرداد ماه برای شمال آذربایجان شرقی، جنوب سیستان و بلوچستان، بعضی مناطق هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و نیمه جنوبی کرمان، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و برای خراسان شمالی، ارتفاعات البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده، صاعقه و وزش باد و برای استان های گلستان و شرق مازندران رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

  • مجله چهار گوشه ایران

بعدازظهر و اوایل شب شنبه 5 مرداد ماه در شمال آذربایجان های شرقی و غربی، جنوب سیستان و بلوچستان، بعضی مناطق هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، نیمه جنوبی کرمان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در استان های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده گاهی صاعقه و وزش باد روی خواهد داد.

در ساعات بعدازظهر و اوایل شب یکشنبه 6 مرداد نیز برای شمال آذربایجان های شرقی و غربی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی فارس، بعضی مناطق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید و صاعقه و برای ارتفاعات استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان رگبار پراکنده، وزش باد و رعد و برق پیش بینی شده است.

روزهای دوشنبه و سه شنبه 6 و 7 مرداد به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمال آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و بعضی مناطق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید موقتی و صاعقه و در شرق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شرق فارس، ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده، صاعقه و وزش باد روی می دهد.

روزهای آدینه و شنبه هفته آینده با نفوذ جریانات خنک شمالی ضمن کاهش دما در این مناطق دریای خزر مواج خواهد بود. طی مدت یاد شده در جنوب تهران، قم، البرز، قزوین، مرکزی، غرب اصفهان، یزد، جنوب سمنان، کرمان، شرق خراسان جنوبی سرعت باد افزایش یافته که در بعضی مناطق موجب وقوع پدیده گرد و خاک خواهد شد.

  • آدینه 4 مرداد؛ رگبار باران و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه ها در انتظار 6 استان کشورمان

سازمان هواشناسی کشور همچنین برای آدینه چهارم مرداد ماه در 6 استان کشورمان، رگبار و رعدوبرق شدید، وزش باد شدید و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی نموده است.

سازمان هواشناسی کشور در توصیف سامانه های بارشی مورد انتظار، رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق شدید و وزش باد شدید موقتی در ساعات بعد از ظهر امروز آدینه چهارم مرداد ماه و بعداز ظهر فردا شنبه در مناطق جنوب سیستان وبلوچستان، جنوب شرق فارس، جنوب کرمان و بعضی مناطق هرمزگان پیش بینی کرد.

بر این اساس، وقوع صاعقه و برق گرفتگی، سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی می گردد لذا هموطنان عزیز از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه ها خودداری نموده و به منظور جلوگیری از برق گرفتگی از تردد در مناطق کوهستانی و مرتفع خودداری نمایند.

هچنین در دامنه های البرز در استان های مازندران و گلستان به دلیل رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق موقتی در ساعات بعداز ظهر آدینه 4 مرداد ماه، رگبار و رعدوبرق ناگهانی و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی پیش بینی می گردد.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2316

به "پیش بینی یک هفته بارانی برای 18 استان ، هوا خنک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی یک هفته بارانی برای 18 استان ، هوا خنک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید