کره جنوبی با افزایش هزینه حضور نیروهای آمریکا موافقت کرد

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دفتر امور نظامی- سیاسی وزارت خارجه ایالات متحده روز یکشنبه گفت که مقامات واشنگتن و سئول بر سر ترتیبات اقتصادی جدید جهت تقسیم هزینه های مرتبط با حضور نیروهای نظامی ایالات متحده در خاک کره جنوبی به یک توافق جدید دست یافتند.

کره جنوبی با افزایش هزینه حضور نیروهای آمریکا موافقت کرد

طبق اعلام این دفتر، توافقنامه مزبور شامل یک افزایش مورد توافق در هزینه های محوله بر دولت کره جنوبی است.

این توافق در صورت نهایی شدن معاهده ائتلاف ایالات متحده- کره جنوبی را به مثابه سنگ بنای صلح، امنیت، رونق و شکوفایی برای شمال شرق آسیا مورد تأیید مجدد قرار داد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با صدور یک بیانیه ادعا کرد: ائتلافهای آمریکا منبع چشمگیر قدرت ماست. این تحول نشاندهنده پایبندی دولت بایدن- هریس به تجدید نیرو و نوین سازی ائتلافهای دموکراتیک ما در سرتاسر دنیا برای پیشبرد امنیت و شکوفایی مشترک ماست.

لازم به ذکر است، در حال حاضر، حدود 28 هزار نیروی نظامی آمریکا در خاک کره جنوبی مستقر هستند. پیش از این گفتگوها پیرامون هزینه حضور نیروهای آمریکا در خاک کره جنوبی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به دلیل درخواست دولت وقت آمریکا از سئول برای پرداخت پنج برابر هزینه سابق متوقف شد. اما اکنون توافق جدید یک افزایش متعادل را در سهمیه پرداختی سئول امکانپذیر می سازد.

لازم به ذکر است، این توافق میان سئول و واشنگتن در پی امضای توافقنامه تقسیم هزینه ها میان ایالات متحده و ژاپن در ماه میلادی گذشته حاصل شد. این تدابیر بخشی از کوشش دولت بایدن برای تقویت روابط با متحدان کلیدی در منطقه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9472

به "کره جنوبی با افزایش هزینه حضور نیروهای آمریکا موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی با افزایش هزینه حضور نیروهای آمریکا موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید