کشتی گیر بازمانده از سفر: روی بازگشت به خانه را نداشتم، حسن یزدانی به من دلداری داد

به گزارش جعبه مهر، دارنده مدال طلای امیدهای آسیا که در اتفاقی عجیب و بر اثر سهل انگاری، فرصت حضور در رقابت های جهانی مجارستان را از دست داده است، گفت: یک هفته مانده به اعزام به من گفتند مهلت اعتبار گذرنامه ات تمام شده است!

کشتی گیر بازمانده از سفر: روی بازگشت به خانه را نداشتم، حسن یزدانی به من دلداری داد

علی سوادکوهی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره جا ماندن از سفر تیم ملی کشتی آزاد امید به رقابت های قهرمانی دنیا بدلیل اتمام اعتبار گذرنامه اش، اظهار کرد: از زمانیکه انتخابی تیم ملی برگزار گردید، پاسپورت من در فدراسیون کشتی بود و من در جریان اتمام اعتبار آن نبودم تا اینکه یک هفته مانده به اعزام به من گفتند اعتبار گذرنامه ات تمام شده و باید پاسپورت جدید بگیری.

آزادکار وزن 79 کیلوگرم تیم ملی امید، اضافه نمود: پس از آن خیلی زود برای دریافت گذرنامه جدید اقدام کردم و توانستم به وسیله آشنایان یک روزه پاسپورتم را بگیرم، بعد از آن به سفارت مجارستان رفتم اما به من گفتند زمان کافی برای دریافت ویزا نداری و احتمال اینکه ویزا برایت صادر گردد بسیار کم است. در نهایت همین اتفاق هم افتاد و در موعد مقرر ویزایم صادر نشد و حضور در رقابت های دنیای را از دست دادم.

وی درباره چرایی این موضوع پیش پا افتاده که منجر به از دست رفتن حضور در رقابت های قهرمانی دنیا شد، گفت: من که در جریان این موضوع نبودم و مسئول انجام این کار باید کشتی گیران را در جریان بگذارد که این کار انجام نشد.

کشتی گیر مازندرانی تیم ملی، با اشاره به اینکه باور نمی کند به این راحتی فرصت حضور در رقابت های دنیای را از دست داده و زحمات چندین ماهه اش به هدر رفته است، گفت: کشتی گیران اکثرا از طبقه محروم جامعه هستند اما ما یکی دو طبقه نیز از دیگر کشتی گیران پایین تریم. مدال مسابقات دنیای می توانست خیلی از مسائل من و خانواده ام را حل نماید. تا لحظه آخر هم امید داشتم کارم درست گردد اما وقتی به من زنگ زدند که کارم درست نشده تمامی زحمات و زجرهایی که کشیده بودم از جلوی چشمانم گذشت.

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق روی رفتن به خانه مان را نداشتم چرا که مادرم زحمت زیادی برای من کشید و خیلی خوش بین بود که به نتیجه خوبی می رسم. به همین خاطر به خانه یکی از دوستانم رفتم و مادرم تا شب قبل اصلا خبر نداشت که به مجارستان نرفتم!

سوادکوهی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان فدراسیون پس از این اتفاق با او تماسی داشته اند یا خیر، گفت: مسئولان فدراسیون تماسی با من نداشتند اما خیلی از کشتی گیران مثل حسن یزدانی، ساروی و ... با من تماس دریافتد و دلداری ام دادند. به هر حال پس از چند روز با این موضوع کنار آمدم و باز هم با تمام توان کوشش می کنم تا به اهدافم در تیم ملی بزرگسالان برسم. هدف من مدال المپیک 2020 یا 2024 است و امیدوارم به اهدافم برسم و دل مادرم را شاد کنم.

آزادکار وزن 79 کیلوگرم تیم ملی امید در خاتمه با تشکر از مسئولان فدراسیون کشتی و علیرضا دبیر، گفت: به من گفتند که رییس فدراسیون حتی با وزیر خارجه هم برای حل این مشکل تماس داشته اما این موضوع از اختیارات سفارت مجارستان بوده و باید روال قانونی دریافت ویزا طی می شد. امیدوارم دیگر چنین اتفاقاتی برای هیچ ورزشکاری رخ ندهد چرا که خیلی سخت و غیرقابل تحمل است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3772

به "کشتی گیر بازمانده از سفر: روی بازگشت به خانه را نداشتم، حسن یزدانی به من دلداری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیر بازمانده از سفر: روی بازگشت به خانه را نداشتم، حسن یزدانی به من دلداری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید