کلاس درس حریم امن دانش آموزان و معلمان است

به گزارش جعبه مهر، کلاس درس حریم امن و مقدس دانش آموزان و معلمان است؛ سارق امنیت و ارامش خودمان نباشیم؛ ارزش های خود را به بهای بی ارزشی های فضای مجازی نفروشیم.

کلاس درس حریم امن دانش آموزان و معلمان است

اخیراً در فضای مجازی فایل های صوتی و تصویری ارسالی دانش آموزان برای معلمان بین عموم جامعه در حال دست به دست شدن است که یکی از نشانه های ضعف فرهنگی جامعه است.

بیایید با دستان خودمان فرهنگ، ارزش ها و آینده فرزندانمان را به مسلخ ضد ارزش ها و خرده فرهنگ های غلط فضای مجازی نبریم. از زمانی که به ناچار سیستم آموزشی کشور، بدون هیچ زیر ساخت و فرهنگ سازی به فضای مجازی منتقل شد، علاوه بر مسائل ریز و درشتی که همه سیستم آموزش، از تصمیم گیرنده های کلان کشور تا اولیای دانش آموزان را درگیر خود کرده است، با یک توده سرطانی در حال رشد در کنار این سیستم روبرو هستیم؛ انتشار گسترده فیلم ها و صوت های اشتباهات لفظی معلمان، دانش آموزان و… . متأسفانه سرعت رشد این توده به قدری است که در حال بلعیدن توان معلمان و انگیزه دانش آموزان برای ادامه فرایند آموزش به صورت مجازی است.

لازم به یاد آوری است که معلمان ما بدون هیچ پیش بینی شده ای وارد این فضا شده اند. این روزها معلمان ما هر کدام کارگردان، بازیگر، تدوین گر و مهندس کامپیوتر شده اند تا بتوانند یک محتوای آموزشی با کیفیت تولید کنند. اولیای دانش آموزان بدون هیچ پیش زمینه و بستر سازی قبلی، کمک حال معلمان شده اند و با هرچه در توان دارند، هر ادبیات و روشی که می شناسند به آموزش فرزندان شان کمک می کنند و دانش آموزانی که علیرغم محرومیت از آموزش حضوری و اینکه سیستم آموزش آنلاین برای آنان به روش آزمون و خطا پیش می رود، باز هم پایبند به کلاس درس هستند.

در هر کلاس درسی ممکن است که اشتباه لفظی پیش بیاید یا نتیجه آزمایش دانش آموزی آنچه که باید، نشده باشد. دانش آموز ممکن است و می تواند که اشتباه کند، چون آمده تا آنچه درست است را بیاموزد.

کلاس درس حریم امن و مقدس دانش آموزان و معلمان است؛ سارق امنیت و ارامش خودمان نباشیم؛ ارزش های خود را به بهای بی ارزشی های فضای مجازی نفروشیم. #منتشر-نکنیم …

اشک ها وخون ها برای حفظ فرهنگ این مرز و بوم ریخته شده، ابزار پشت پا زدن به این اشک ها و خون ها نشویم.

من به عنوان کوچکترین عضو سیستم آموزشی کشور، از جانب تمام کسانی که به شما خندیدند، دست بوس و عذرخواه تمام مادران و معلمان زحمت کش این مرز و بوم و دانش آموزان محجور مانده سرزمینم هستم.

*یک معلم جوان

منبع: ایشتارپرس

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7814

به "کلاس درس حریم امن دانش آموزان و معلمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس درس حریم امن دانش آموزان و معلمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید