گلایه فائوچی از اظهارات احمقانه و گمراه کننده ترامپ درباره کرونا

به گزارش جعبه مهر، یک مقام آمریکایی در مصاحبه ای، با یاد آوری اظهارات ترامپ درباره فواید مواد ضدعفونی کننده در درمان کرونا گفت نگران بوده که مردم بعد از صحبت های او کاری خطرناک و احمقانه انجام دهند.

گلایه فائوچی از اظهارات احمقانه و گمراه کننده ترامپ درباره کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان ان ضمن یاد آوری اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا درباره فواید مواد ضدعفونی کننده در درمان کرونا، گفت نگران بوده که مردم بعد از صحبت های وی دست به کاری خطرناک و احمقانه بزنند.

فائوچی که این روز ها در مصاحبه های مختلف از اقدامات دولت گذشته آمریکا انتقاد نموده، در مصاحبه با سی ان ان در این خصوص گفت: من فقط گفتم آه خدای عظیم و فقط می توانستم حس کنم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

این مقام آمریکایی در ادامه با ابراز نگرانی در این خصوص گفت: شما مردمی را می دیدید که [احتمالاً]این اظهار نظر رئیس جمهور را می شنیدند و کاری خطرناک و احمقانه را انجام می دادند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل فوراً بعضی از افراد ما گفتند: این کار را نباید انجام دهید. صراحتاً بگویید. فکر کنم روز بعد بود که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در یکی از نشریه های خود نوشت: این کار را انجام ندهید.

در ماه آوریل 2020، دونالد ترامپ، در جریان یک کنفرانس خبری در کاخ سفید مدعی شد که از مواد ضدعفونی می تواند برای درمان بیماری کووید-19 استفاده کرد.

این در حالی بود که وی بعد از این اظهارات در توجیه کار خود گفت که تنها شوخی نموده و قصد داشته به مقامات درباره توجه به تأثیر مواد ضدعفونی کننده بر روی دست گوشزد کند.

این اظهارات ترامپ محصولات فراوری کننده مواد ضدعفونی کننده و مقام های بهداشتی را بر آن داشت که هشدار هایی را در مورد تزریق این مواد به مردم ارائه دهند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9034

به "گلایه فائوچی از اظهارات احمقانه و گمراه کننده ترامپ درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه فائوچی از اظهارات احمقانه و گمراه کننده ترامپ درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید