10 انیمیشن دیزنی که منتظریم نسخه لایواکشن شان را ببینیم

به گزارش جعبه مهر، از سال 2010 که دیزنی اولین بازسازی لایواکشن خود آلیس در سرزمین عجایب را منتشر کرد، چندین بازسازی دیگر هم از انیمیشن های کلاسیک این کمپانی روی پرده رفته است. با وجود این که بسیاری از این فیلم های لایواکشن از نظر منتقدان به میزان نسخه اصلی انیمیشنی شان خوب عمل نکرده اند، اما باز هم در نوع خود فیلم های فوق العاده ای بودند.

10 انیمیشن دیزنی که منتظریم نسخه لایواکشن شان را ببینیم
  • هر آنچه باید درباره لایو اکشن های آینده دیزنی بدانید؛ از پینوکیو تا هرکول

علی رغم این مزیت انیمیشن که به وسیله آن می توان هر سناریو و دنیای تخیلی را ساخت، فیلم های لایواکشن یاری می نمایند تا داستان های خارق العاده انیمیشن ها به زندگی واقعی نزدیک تر شوند. بنابراین، با وجود این که ممکن است فیلم های لایواکشن چندان محبوب نباشند، اما آن قدر پیروز بوده اند که کمپانی های مختلف به ساخت این فیلم ها ادامه دهند و هواداران هم برای تماشا لایواکشن های بعدی هیجان زده باشند.

10. شمشیر در سنگ، داستانی شخصیت محور از جادو و جوانمردی

شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone) داستانی خارق العاده دارد که تابه حال بازسازی نشده است. نقطه قوت این انیمیشن شخصیت های فوق العاده آن است، به عنوان مثال مرلین جادوگر و مادام میم عجیب و غریب در کنار انسان های معمولی ای که کوشش می نمایند در دوران تاریکی و ظلم زندگی نمایند.

ساخت مجدد این داستان آن هم به عنوان لایواکشن به وسیله دیزنی می تواند بستری برای معرفی بازیگر جوانی گردد که نقش آرتور را بازی می نماید و در عین حال می توان از بازیگران با تجربه تر برای نقش شخصیت های جادویی داستان بهره برد. شمشیر در سنگ این پتانسیل را دارد که داستان سیندرلایی فوق العاده ای باشد؛ با این مضمون که چگونه می توان عظمت را از پست ترین جایگاه ها به دست آورد و استفاده از افراد واقعی در این فیلم می تواند به مخاطبان یاری کند با داستان ارتباط بیشتری برقرار نمایند.

9. همه دوست دارند یکی از گربه های اشرافی باشند

گربه های اشرافی (The Aristocats)، انیمیشن پیروزیت دیزنی که در سال 1970 منتشر شد، مطمئناً باعث شده بسیاری مخاطبان بعد از تماشا این فیلم آرزو نمایند که گربه باشند. داستان این انیمیشن درباره خانواده گربه های اشرافی است که بعد از فوت صاحب اصلیشان، به وسیله وارث او که در کوشش برای به دست آوردن ارثیه بود، در خیابان رها شدند. این خانواده با رهبر گربه های خیابانی آشنا شدند که در راه بازگشتن به خانه به آنها یاری کرد.

بازسازی می تواند زندگی تازه ای به مادام آدلاید و ادگار پیشخدمت و تمام گربه هایی که احتمالاً در نسخه لایواکشن ترکیبی از جلوه های ویژه و گربه های واقعی باشند، ببخشد. به عنوان مثال بازسازی صحنه نوازندگی گربه ها که در حال نواختن آهنگ جاز همه می خواهند گربه باشند هستند به وسیله دیزنی، قطعاً صحنه ای فوق العاده در لایواکشن از آب در خواهد آمد.

8. دیگ سیاه، داستانی قابل رقابت با برترین لایواکشن های فانتزی قرون وسطی

تاریک ترین انیمیشن کمپانی دیزنی، دیگ سیاه (The Black Cauldron)، کاندیدی عالی برای ساخت لایواکشن است. داستان گروهی از افراد عجیب که برای شکست دادن امپراتوری شیطانی به نام شاه شاخدار راهی می شوند تا قبل از این که بتواند دنیا را تصاحب کند، او را شکست دهند.

فضا و مضامین تاریک این فیلم به خوبی قابلیت تبدیل به محیط واقعی را دارند. بیشتر شخصیت ها را می توان با بازی بازیگران و با حداقل استفاده از جلوه های ویژه بازسازی کرد، البته به جز شخصیت گورگی (Gurgi) و موجودات مشابه. مضامین قهرمانی و ایثار درس های مهم این داستان هستند که می توان با بازسازی دوباره آن ها را بازگو و تقویت کرد.

7. فیلم های کمی هستند که به مقدار روباه و سگ شکاری احساسات برانگیز باشند

یکی از مهم ترین فیلم های دیزنی که تقریبا اشک هرکسی را که به تماشای آن نشسته درآورده، روباه و سگ شکاری (The Fox and the Hound) است. داستان دوستی غیرممکن بین روباه و سگی شکاری که علی رغم این که به عنوان دشمنان یکدیگر بزرگ شده اند و بعضاً خودشان هم اشتباهاتی در دوستی مرتکب می شوند، اما پیوند دوستی خود را حفظ می نمایند.

تماشای صحنه رها شدن تاد (روباه) در طبیعت در لایواکشن، مطمئناً همه بینندگان را متاثر خواهد نمود، همان طور که آخرین لحظه ملاقات این دو قبل از جدایی. ساخت لایواکشن به وسیله دیزنی از این داستان مطمئناً مانند نسخه انیمیشنی اش احساسات شدید همه بینندگان را برمی انگیزد.

6. گوژپشت نوتردام، داستانی جاودانه درباره اهمیت زیبایی درونی

گوژپشت نوتردام می تواند گزینه بسیار خوبی برای افزوده شدن به مجموعه لایواکشن دیزنی باشد. این فیلم موضوعاتی کاملاً بالغانه مانند کودک کشی، نسل کشی و باور مسیحیان به نفرین شدن را پوشش می دهد. این فیلم نشان داد که شخصیت واقعی هر فرد از درون او نشات می گیرد، نه ظاهر یا حرفه و شغل او.

  • 10 شخصیت جالب قدرنادیده انیمیشن های دیزنی؛ از تارزان تا گوژپشت نوتردام

نقش پدر فرولو موقعیت بسیار خوبی را برای بازیگری که بتواند به عنوان شخصیت شرور فیلم بدرخشد، فراهم خواهد نمود. برای سایر بازیگرانی هم که جهت ایفای نقش شخصیت های دیگر انتخاب شوند بازی در این لایواکشن قطعاً تجربه ای متفاوت خواهد بود.

5. چرخشی در زندگی نو امپراطور می تواند مخاطبان گسترده ای به همراه داشته باشد

یکی از کمیکی ترین انیمیشن های کمپانی دیزنی که در طول آن بارها دیوار چهارم شکسته شده (اصطلاحی برای صحبت مستقیم شخصیت ها با بینندگان و تصدیق حضور آن ها)، زندگی نو امپراطور (The Emperors New Groove) است. این انیمیشن صداپیشگان فوق العاده ای دارد که تمام دیالوگ ها را به نحوی بی نظیر صداپیشگی می نمایند. نکات اخلاقی فیلم به وسیله طنز در آن نشان داده می گردد و این نکته که خودخواهی آسیب زننده است در حالی که ازخودگذشتگی می تواند به بسیاری یاری کند، مضمون اصلی فیلم است.

پروژه بازی در نسخه لایواکشن این فیلم می تواند هر بازیگری را جذب کند، اما به نظر می رسد دیوید اسپید ممکن است ایده آل ترین گزینه برای بازی در نقش امپراتور اینکا باشد. پاتریک واربرتون هم علی رغم این که تبار آمریکای مرکزی ندارد، برای بازی در نقش کرونک بزرگ ساخته شده، زیرا خدمتکاری وفادار می تواند اهل هر جایی باشد. بازسازی فیلم به صورت لایواکشن، حتی با کوزکویی به شکل لاما درآمده با جلوه های ویژه، می تواند همان درس های نسخه انیمیشن را به مخاطبان بیاموزد.

4. کابوس قبل از کریسمس، شاهکاری جاودان که با تبدیل شدن به لایواکشن می تواند دوباره دیده گردد

کابوس قبل از کریسمس (The Nightmare Before Christmas) اثر تیم برتون امتحان خود را پس داده و هنوز هم در بین تمامی آثار انیمیشنی در بین محبوب ترین ها است. این فیلم اهمیت صادق بودن به خود و تظاهر نکردن به چیزی که نیستی را نشان می دهد.

از آن جایی که تمرکز فیلم روی هالووین است، نسخه لایواکشن آن می تواند عناصر ترسناک را حفظ کند، در عین حال جادوی نسخه انیمیشنی را از دست ندهد و همچنان نسخه ای فوق العاده از کریسمس تاون ارائه دهد. بازسازی این داستان که هنوز هم محبوب است، می تواند به آن جانی دوباره ببخشد.

3. امدادگران، یک سواری هیجان انگیز برای همه سنین

امدادگران در واقع دو موش از یک آژانس امدادرسانی در سازمان ملل بودند که در کوشش می کردند تا دختری جوان را که ربوده شده بود، نجات دهند. در نهایت موش ها به همراه این دختر کوچک، پنی، نقشه های شیطانی مادام مدوزا، کسی که پنی را دزدیده بود، را خنثی می نمایند. مادام مدوزا قصد داشت از پنی برای بازیابی بزرگترین الماس دنیا استفاده کند.

ترکیب درام و کمدی این فیلم باعث می گردد به لایواکشنی شایسته تبدیل گردد. بعلاوه، از آنجایی که شخصیت های فیلم ترکیبی از انسان ها و حیوانات هستند، می توان از بازیگران و صداپیشگان استفاده کرد تا داستان زنده گردد و یاری کند همه چیز واقعی تر به نظر برسد.

2. جزیره گنج، حماسه ای سازگار با تغییر

سیاره گنج (Treasure Island) فیلمی انیمیشنی ساخته دیزنی بود که آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفت. این فیلم همان داستان کلاسیک جزیره گنج را روایت می نماید که در دنیایی آینده نگرانه می گذرد. نقشه سیاره گنج معروف که گفته می گردد پر از گنجینه های گرانبها است به مردی جوان رسیده است. او به همراه گروهی از دزدان دریایی به رهبری جان سیلور بدنام راهی سفری برای پیدا کردن گنج می شوند. این گروه که وانمود می کردند برای یاری به پسر آمده اند، در خاتمه به او خیانت کردند.

شخصیت های اصلی فیلم انسان هستند، بنابراین هر بازیگر بااستعدادی می تواند فهرست بازیگران لایواکشن این فیلم را پر کند. با توجه به پس زمینه دزدان دریایی داستان، ساخت لایواکشنی به وسیله دیزنی از این انیمیشن می تواند چیزی شبیه به دزدان دریایی کارائیب آینده نگر از آب دربیاید و بعد از سال ها توجهی را که شایسته آن است به خود جلب کند.

1. آتلانتیس: امپراتوری گمشده سزاوار این است که لایواکشنی با بودجه کلان از آن ساخته گردد

آتلانتیس: امپراتوری گمشده (Atlantis: The Lost Empire) شاهکاری دیده نشده در دنیای انیمیشن است که می تواند به خوبی به لایواکشن تبدیل گردد. در این فیلم میلو تاچ بود که رویای یافتن آتلانتیس را در سر می پروراند و به رهبر گروهی با ماموریت یافتن شهر باستانی یاری می نماید. با وجود خیانتی که به آنها می گردد، میلو و چندین نفر دیگر برای چیزی که در نظرشان درست بود جنگیدند و در نهایت به نجات آتلانتیس یاری کردند.

بسیاری از هواداران این انیمیشن مشتاق بازسازی این فیلم هستند و صدها نفر از آن ها حتی فهرست بازیگران این لایواکشن را هم آماده نموده اند. یک بازسازی خوب می تواند سکانس های اکشن درخشان این فیلم و جانوران و تکنولوژی های بی نظیر آن را به نمایش بگذارد. لایواکشن فیلم آتلانتیس قطعاً فوق العاده خواهد بود.

منبع:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11224

به "10 انیمیشن دیزنی که منتظریم نسخه لایواکشن شان را ببینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 انیمیشن دیزنی که منتظریم نسخه لایواکشن شان را ببینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید