سینمایی ها در گلدن گلوب 2019 روی کدام فیلم ها شرط بسته اند؟

به گزارش جعبه مهر، دو هفته تا اعلام نام برندگان جایزه گلدن گلوب باقی مانده و تمام سایت های سینمایی مشغول پیش بینی برندگان این جایزه هستند. در میان سایت های پیش بینی برندگان جوایز سینمایی، سایت گلددربی اعتبار بیشتری دارد. پیش بینی های این سایت درباره نامزدهای گلدن گلوب 2019 بیش از نود درصد صحت پیدا کرد. در گلددربی پیش بینی ها در دو بخش صورت می گیرد. یکی توسط متخصصان و تحلیلگران سینما و دیگری توسط علاقمندان سینما و مردم عادی که طبعا پیش بینی دقیق تر را تحلیلگران با استفاده از برنامه های کامپیوتری و تحلیل های سینمایی انجام می دهند. در ادامه می توانید پیش بینی تحلیلگران گلددربی را از برندگان بخش های اصلی فیلم و سریال بخوانید:

سینمایی ها در گلدن گلوب 2019 روی کدام فیلم ها شرط بسته اند؟

بهترین فیلم درام

نامزدها: ستاره ای متولد شده است، حماسه کولی، پلنگ سیاه (بلک پنتر)، بلکککلنزمن، اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند

تقریبا همه منتقدان متفق القول هستند که در این بخش فیلم بردلی کوپر از شانس بیشتری برای دریافت جایزه گلدن گلوب 2019 برخوردار است. به خصوص در نبود فیلم نخستین انسان دیمین شزل و روما ساخته آلفونسو کوارون در این بخش شانس ستاره ای متولد شده است بالاتر هم رفته است. این اولین فیلم بردلی کوپر در مقام کارگردان است. بازسازی یکی از داستان های قدیمی هالیوود درباره یک ستاره قدیمی موسیقی که عاشق یک خواننده جوان بااستعداد می گردد و به او یاری می نماید پله های ترقی را طی کند در حالی که ستاره اقبال خودش رو به افول است. نکته مهم اینجاست که منطقی بود فیلم در بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال نامزد گردد اما اعتماد به نفس سازندگانش آنقدر زیاد بوده که برای بخش بهترین درام تقاضا داده اند. با بردن جایزه گلدن گلوب در این بخش شانس فیلم ستاره ای متولد شده است در دریافت اسکار هم زیاد خواهد بود. البته خیلی بستگی دارد که اسکار به فیلم دیمین شزل و کوارون چقدر بها بدهد.

در رتبه دوم تحلیلگران احتمال می دهند که فیلم بلکککلنزمن اسپایک لی با توجه به مضامین تبعیض نژادی موفق به دریافت جایزه گردد.

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: سوگلی، کتاب سبز، معاون رییس جمهور، بازگشت مری پاپینز، آسیایی های ثروتمند دیوانه

رقابت تنگاتنگی میان فیلم کتاب سبز ساخته پیتر فارلی و سوگلی به کارگردانی یورگوس لانتیموس برقرار است. فعلا با درصد احتمال کمی بیشتر فیلم فارلی پیشتاز است. کتاب سبز جزو آن فیلم های مستقل و جمع وجوری بود که کسی انتظارش را نمی کشید و ناگهان در فصل جوایز درخشید. فیلم یک جورهایی شبیه اثر کلاسیک و کالت شده رانندگی خانم دیزی است که داستان رابطه یک راننده سیاهپوست با پیرزن ثروتمند سفیدپوست بود. حالا در فیلم فارلی موقعیت برعکس است. یعنی یک پیانیست مشهور سیاهپوست یک راننده سفیدپوست استخدام نموده که نقش اش را ویگو مورتنسن بازی می نماید. فیلم هایی با این مضامین همیشه مورد توجه گلدن گلوب هستند.

فیلم سوگلی یورگوس لانتیموس هم که دومین فیلم او با حضور بازیگران هالیوودی و به زبان انگلیسی بعد از کشتن گوزن مقدس است نسبت به فیلم های قبلی این کارگردان قصه سرراست تری دارد که در دربار انگلستان می گذرد. زمانی که ملکه عملا راهنمایی کشور را به دست دوستش لیدی سارا داده ولی معادلات با حضور یک ندیمه جدید به هم می ریزد. مثلث الیویا کولمن، اما استون و ریچل وایز در این فیلم توجه منتقدان را جلب نموده است.

بهترین بازیگر مرد نقش درام

نامزدها: رامی مالک، بردلی کوپر، جان دیوید واشنگتن، ویلم دافو، لوکاس هجز

اینجا رقابت به شدت در جریان است. پنج بازیگر مرد درجه یک در پنج فیلم خوب که مورد توجه منتقدان و دوستداران سینماست. رقابت سنگین میان بردلی کوپر و رامی مالک است.

بردلی کوپر برای بازی در نقش اول فیلم ستاره ای متولد شده است به کارگردان خودش نامزد دریافت جایزه شده. در این نقش گیتار می زند، موسیقی اجرا می نماید و می گویند اجرای خوبی هم دارد. و علاوه بر همه این ها در نقش یک ستاره موسیقی افول نموده و خودویرانگر بازی درخشانی از خودش به نمایش گذاشته است.

رامی مالک در یک فیلم بیوگرافیک یعنی حماسه کولی برایان سینگر نقش فردی مرکوری را بازی نموده است. یکی از بزرگترین خوانندگان موسیقی راک و از بنیانگذاران گروه کویین که در جوانی ایدز گرفت و یکی از اولین قربانیان این بیماری بود. گریمش که خیلی تاثیرگذار است و انرژی زیادی برای بازی در این نقش گذاشته.

فعلا بردلی کوپر جلوتر است. البته فیلم ستاره ای متولد شده است هم بیشتر از حماسه کولی مورد توجه قرار گرفته.

بهترین بازیگر زن درام

نامزدها: لیدی گاگا، گلن کلوز، ملیسا مک کارتی، نیکول کیدمن، رزاموند پایک

لیدی گاگا را از حالا می گردد برنده قطعی این بخش دانست مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی رخ دهد. این خواننده موسیقی پاپ که شهرتش فراتر از موسیقی است و تبدیل به یک شمایل فرهنگ غربی شده در فیلم ستاره ای متولد شده است ساخته بردلی کوپر با شمایلی متفاوت از آنچه روی سن موسیقی از او می بینیم نقش دختر جوان بااستعداد در موسیقی را بازی می نماید. یکی از نقاط قوت فیلم بازی اوست که منتقدان بسیار تحسین اش نموده اند. تقریبا رقیب قدری ندارد. احتمال نامزدی اش برای اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول هم روز به روز قوت می گیرد. خیلی ها پیش بینی نموده اند که او سال جاری زنی با دو اسکار گردد: یک اسکار برای بازیگری و یکی هم برای خواندن ترانه های فیلم ستاره ای متولد شده است.

بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: رابرت ردفورد، کریستین بیل، ویگو مورتنسن، لین مینوئل میراندا، ویگو مورتنسن

برای این بخش واقعا سردرآوردن از کار نامزدها کار سختی است. مثلا اینکه چطور رامی مالک که نقش خواننده ای مثل فردی مرکوری را بازی می نماید در این بخش نامزد دریافت جایزه نشده و به جایش در بخش بهترین بازیگر مرد درام حضور دارد. به هر حال در میان این نامزدها رقابت میان کریستین بیل و ویگو مورتنسن است.

ویگو مورتنسن نقش راننده سفیدپوست را در فیلم کتاب سبز پیتر فارلی بازی می نماید. با طنزی گزنده و طعنه زن که مورد توجه قرار گرفته است.

در مقابل با اختلاف اندکی شانس کریستین بیل برای دریافت جایزه گلدن گلوب بیشتر است. او در نقش یک کاراکتر سیاسی واقعی بازی نموده که خب از آن شاه نقش هایی است که منتقدان عاشق اش هستند. به خصوص که گریم خارق العاده بیل برای بازی در نقش دیک چنی باعث شده که به سختی بتوانید او را تشخیص بدهید. اینکه فیلم آدام مک کی تا چه حد کمدی است را نمی دانیم. بعید به نظر می رسد فیلمی درباره یکی از قدرتمندترین مردان ایالات متحده آمریکا در هزاره سوم و معاون جورج بوش خیلی کمدی باشد. البته مک کی در فیلم قبلی اش یعنی کمبود بودجه هم نشان داده بود که در شیوه فیلمسازی اش رگه ای از طنز سیاه وجود دارد و اتفاقا در آن فیلم هم بخش عمده ای از این طنز سیاه با بازی کریستین بیل شکل می گرفت. نقش های بیوگرافیک قابلیت زیادی برای جایزه دریافت و تحسین شدن دارند.

بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال

نامزدها: امیلی بلانت، الیویا کولمن، کنستانس وو، چارلیز ترون، السی فیشر

حضور چارلیز ترون در این بخش برای فیلم تالی حیرت انگیز است. فیلمی که تنها چیزی که نمی گردد اسمش را گذاشت کمدی است. به هر حال رقابت اصلی بین امیلی بلانت و الیویا کولمن است.

امیلی بلانت در یک ریسک بزرگ در فیلم بازگشت مری پاپینز بازی نموده است. فیلمی که دنباله ای بر اثر کلاسیک دیزنی یعنی مری پاپینز با بازی جولی اندروز است. نقش امیلی بلانت همان نقش اصلی است که در نسخه قبلی جولی اندروز بازی نموده و از آنجایی که قرار است مری پاپینز هیچ وقت پیر نگردد برای هواداران فیلم عجیب نیست که بعد از این همه سال امیلی بلانت در نقش مری پاپینز ظاهر شده است. جولی اندروز بعد از دیدن فیلم به کارگردانی راب مارشال گفته که این فیلم متعلق به امیلی بلانت است.

از طرف دیگر تا الان گردونه شانس بیشتر به سمت الیویا کولمن نشانه رفته است. کولمن نقش اصلی ملکه انگلستان را در فیلم لانتیموس برعهده دارد. زنی که وابسته به حرف های اطرافیان تصمیم های دیوانه واری می گیرد.

بهترین فیلم خارجی زبان

نامزدها: روما، هرگز روی برنگردان، دزدان فروشگاه، دختر، کفرناحوم

فاصله فیلم روما ساخته آلفونسو کوارون با بقیه فیلم های حتی دزدان فروشگاه که برنده نخل طلای کن شده، آنقدر زیاد است که تصور آنها به عنوان برنده هم فعلا شوخی به نظر می رسد و بعید است سال جاری گلدن گلوب بخواهد دست به چنین شوخی عجیب و غریبی بزند.

فیلم نوستالژیک کوارون در ستایش نوستالژی و کودکی در زادگاهش است. فیلمی که به روش سیاه و سفید فیلمبرداری شده و این بار به جای یار همیشگی اش، امانوئل لوبتسکی، خود کوارون پشت دوربین فیلمبرداری قرار گرفته است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 854

به "سینمایی ها در گلدن گلوب 2019 روی کدام فیلم ها شرط بسته اند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سینمایی ها در گلدن گلوب 2019 روی کدام فیلم ها شرط بسته اند؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمایی ها در گلدن گلوب 2019 روی کدام فیلم ها شرط بسته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید