53 میلیون مبتلا با یک قاشق چایخوری کرونا!

به گزارش جعبه مهر، مت پارکر ریاضیدان استرالیایی اخیرا اظهار نموده حجم تقریبا تمام کروناویروسی که تا به امروز بیش از 53 میلیون نفر از مردم دنیا را آلوده نموده 0.2 اونس مایع است.

53 میلیون مبتلا با یک قاشق چایخوری کرونا!

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سایز میکروسکوپی کل ویروس کرونایی که بیش از 53 میلیون فرد در دنیا به آن مبتلا شده اند چیزی بیش از یک قاشق چایخوری و در حدود هشت میلی لیتر یا 0.2 اونس مایع است. برای مقایسه باید گفت یک قاشق چای خوری شش میلی لیتر مایعات را در خود نگه می دارد.

مت پارکر، ریاضیدان استرالیایی چندین فرض را برای ارائه این رقم ارائه داد و گفت بنابر تخمین هایش تمام ویروس کووید 19 روی کره زمین درون یک لیوان قرار می گیرد.

در حقیقت، ویروس کووید 19 یک میلیون برابر کوچکتر از یک سلول انسان است. پارکر با تخمین تعداد سلول های هر فرد مبتلا به ویروس بر اساس بار ویروسی اندازه گیری شده از سواب و تحقیقات منتشر شده در مجله پزشکی The Lancet ، کار خود را شروع کرد.

وی با استفاده از رقم 300 هزار مورد ابتلای جدید در روز در سراسر دنیا به این ویروس و با فرض اینکه هر یک به مدت 14 روز آلوده باشد، تعداد افرادی را که در حال حاضر به این ویروس مبتلا هستند محاسبه کرد. او سپس تخمین زد که 3.3 میلیون میلیارد سلول کووید 19 در جمعیت انسان ها وجود دارد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8246

به "53 میلیون مبتلا با یک قاشق چایخوری کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "53 میلیون مبتلا با یک قاشق چایخوری کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید