شروع احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد

به گزارش جعبه مهر، شهردار منطقه 2تهران از شروع عملیات اجرایی احداث جهت و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد با هدف ارتقای زیست شهری اطلاع داد.

شروع احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، مهدی صالحی با اعلام این خبر گفت: در پی مصوبات قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران مبنی بر ساماندهی آسیب های اجتماعی، طرح ساماندهی رود دره فرحزاد به عنوان یکی از نقاط پایلوت شهر تهران از 5 ماه گذشته شروع شده است.

وی با بیان اینکه این طرح با هماهنگی دستگاه های متولی و شهرداری منطقه ها 5 و 2 در چند مرحله پیش بینی و درحال اجرا است گفت: بر همین اساس سه مسئله جمع آوری معتادان متجاهر، حذف پلاک های قرمز که به مسئله اعتیاد در دره دامن می زند و اجرای ریشه ای طرح ساماندهی رود دره برای حذف زمینه بازگشت معتادان، در دستور کار نهاده شد.

صالحی گفت: جمع آوری مراکز دفع زباله و پسماند های شهری و بعلاوه پاکسازی بیش از 80 تن ضایعات و نخاله های دره که چندین سال در این دره رها شده بود را ازدیگر اقدامات اجرایی برشمرد.

شهردار منطقه 2 با اشاره به حذف 18 پلاک قرمز گفت: پس از پاکسازی، عملیات اجرایی احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه با هدف ارتقای زیست شهری و امکان حضور نیروی انتظامی و عوامل اجرایی شهرداری شروع شده است که در این طرح راستای به طول دو هزار و 100 متر احداث می گردد.

به گفته صالحی پس از تکمیل عملیات احداث راستا، تامین روشنایی با نصب برج های نوری در دستور کارمنطقه ها 5 و 2 است.

وی با بیان اینکه پس از معبر سازی مسئله تبدیل دره فرحزاد به اکو پارک مطرح است، توضیح داد: دره فرحزاد براساس اسناد بالادستی و مصوبه شورای عالی شهرسازی با حداقل مداخلات سازه ای و حفظ منظر طبیعی ساماندهی و به اکوپارک تبدیل می گردد.

شهردار منطقه 2 توضیح داد: اقدامات پیش بینی شده در طرح احداث اکوپارک هیچگونه تعارضی با باغات محدوده نخواهد داشت و هرگونه طرحی متناسب با منظر طبیعی این رودخانه اجرا می گردد.

صالحی بابیان اینکه شهرداری کوشش دارد تا با آماده سازی بستر و حریم این رودخانه شرایط را برای استفاده شهروندان از این پتانسیل گردشگری و طبیعی شهر مهیا کندگفت: این اقدامات با شعار دره فرحزاد باید فرحزاد گردد اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11172

به "شروع احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شروع احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع احداث راستا و ساماندهی حاشیه رودخانه فرحزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید