آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه

به گزارش جعبه مهر، با آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه درشمال و شمال شرقی سوریه، مسکو خاطرنشان کرد که مأموریت گشت زنی به صورت روزانه بر فراز این مناطق انجام خواهد گرفت.

آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از آنکه یوری بورنکوف رئیس مرکز روسیه آشتی در سوریه از آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه خبر داد، دیمیتری ایوانف خبلبان روس امروز (جمعه) بیان نمود که نیروی دفاع هوایی روسیه به صورت روزانه در شمال سوریه مأموریت گشت زنی انجام می دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی تاس، بورنکوف در خصوص مأموریت بالگردهای روسیه در سوریه گفت: روسیه به تلاش های خود برای اجرای مفاد یادداشت تفاهم روسیه و ترکیه ادامه می دهد.

بالگردهای روسیه روز گذشته (پنجشنبه) اولین گشت زنی هوایی خود در شمال شرقی سوریه را در راستای اجرای مفاد یادداشت تفاهم 22 اکتبر (30 مهرماه) میان روسیه و ترکیه آغاز کردند.

بورنکوف در خصوص مأموریت این بالگرد گفت: هواپیمای ارتش، گشت زنی هوایی خود را در راستاهای فرودگاه کویرس، شهرک عین عیسی واقع در استان رقه، بحیره الاسد انجام دادند.

از طرف دیگر ایوانف توضیح داد که گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال شرقی سوریه هر روز انجام می گیرد و توضیح داد: ما انجام وظایف ویژه در زمینه گشت زنی هوایی در استانهای شمالی جمهوری عربی سوریه را آغاز کردیم. گشت زنی هوایی در چندین راستا انجام خواهد گرفت و گروهی از بالگردها به صورت جفت در ارتفاع 50 تا 60 متری این گشت زنی را انجام می دهند.

وی ادامه داد که هدف اصلی مأموریت گشت زنی، تضمین امنیت در شمال شرقی سوریه و همراهی با پلیس نظامی سوریه است.

روز 22 اکتبرماه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، تفاهمنامه ای را درباره اقدامات مشترک با هدف حل بحران شمال شرقی سوریه به امضا درآوردند.

طبق سند فوق، در تاریخ 23 اکتبرماه (اول آبان) پلیس نظامی روسیه و گارد مرزی سوریه در مناطقی واقع در مجاورت 30 کیلومتری از منطقه امن مستقر شدند.

در تاریخ 29 اکتبرماه (7 آبان ماه)، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه بیان نمود که شبه نظامیان کُرد، خروج یگان های مسلح خود از منطقه امن را تکمیل کرده اند و در تاریخ اول نوامبر (10 آبان ماه)، نظامیان ارتش روسیه و ترکیه، اولین گشت زنی در مناطق واقع در شرق رود فرات را آغاز کردند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3878

به "آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز گشت زنی بالگردهای روسیه در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید