آیا خرس ها عاشق عسل هستند؟

به گزارش جعبه مهر، همه ما در کارتون ها و انیمیشن ها بارها دیده ایم که خرس ها عاشق عسل هستند! اما آیا عشق و علاقه خرس ها به عسل واقعی است یا زاییده ذهن ما انسان هاست؟

آیا خرس ها عاشق عسل هستند؟

واقعیت این است که قندهای طبیعی موجود در عسل، برای بسیاری از موجودات زنده منبع تغذیه بسیار مناسبی است اما اینکه چرا نام خرس ها بیش از هر حیوان دیگری به همراه عسل آورده شده، جای سؤال دارد. در این مطلب از خبرنگاران قصد داریم این موضوع را آنالیز کنیم که آیا خرس ها عاشق عسل هستند؟

آیا خرس ها فقط عسل می خورند؟!

رژیم غذایی خرس ها بسیار متنوع است و بسته به منطقه ای که در آن زندگی می نمایند گزینه های غذایی گوناگونی دارند. به طور کلی خرس هایی که همه چیز خوار هستند، علف، انواع توت ها، ماهی ها، حشرات و پستانداران کوچک تر مانند گوزن ها را شکار نموده و می خورند. خرس ها برای قوی و سالم ماندن در طبیعت به مقدار زیادی پروتئین احتیاج دارند، بنابراین رژیم غذایی آن ها در طول سال تغییر می نماید تا متناسب با هر فصل سال مواد مورد احتیاج بدنشان را تأمین نمایند.

واقعیت این است که همه خرس ها رژیم غذایی یکسانی ندارند. به عنوان مثال، خرس عینکی گیاهخوار است، بنابراین احتمالاً عسل بیشتری هم مصرف می نماید؛ چرا که گزینه های غذایی این نوع خرس نسبت به خرس های شکارچی محدودتر است. از طرف دیگر، رژیم غذایی پانداها از همه محدودتر است، زیرا این حیوانات فقط بامبو می خورند و تنها حدود یک درصد رژیم غذایی آن ها را سایر گیاهان و بعضاً گوشت تشکیل می دهد!

آیا همه خرس ها عاشق عسل هستند؟

محققان معتقدند که بیشتر نژاد خرس ها عسل را دوست دارند اما گفته می گردد خرس سیاه و خرس قهوه ای نسبت به دیگر نژادهای خرس بیشتر عاشق عسل هستند. آن ها آن قدر عسل دوست دارند که برای دستیابی به آن از منطقه خود خارج شده و حتی به سمت مزارع انسان ها هم می فرایند.

در سال 2018 بیش از 370 کندوی عسل توسط خرس ها در سراسر فنلاند و استونی نابود شد. خرس ها به قدری به کندوها و محصولات کشاورزان صدمه زدند که دولت مجبور شد 143000 دلار به عنوان غرامت برای کندوها و عسل از دست رفته و آسیب دیده به کشاورزان بپردازد. با این حال، همه خرس ها به دلیل شرایط آب و هوایی دسترسی به زنبورها و عسل ندارند. به عنوان مثال خرس قطبی که در شرایط سرد قطبی زندگی می نماید هرگز طعم عسل را نمی چشد زیرا آب و هوای قطبی برای زنده ماندن زنبورها بسیار سرد است.

تحقیقات به ما نشان می دهد که برخی خرس ها واقعاً عسل را دوست دارند اما این مورد بیشتر به دلیل مواد جانبی و اضافی آن است. اگر به خرسی یک ظرف عسل بدهید ممکن است کمتر به آن توجه کند زیرا هیچ کندو، زنبور و لاروی در آن وجود ندارد که بتواند پروتئین مورد احتیاجش را تأمین کند. همچنین، در خاتمه می توان گفت که همه خرس ها رژیم غذایی یکسانی ندارند بنابراین همه آن ها عاشق عسل نیستند اما آن هایی که شرایطش را داشته باشند واقعاً عاشق عسل هستند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب گرگ های بالغ هم مانند سگ ها به انسان وابسته می شوند را بخوانید.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8220

به "آیا خرس ها عاشق عسل هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خرس ها عاشق عسل هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید