اتاق قرنطینه باید چه شرایطی داشته باشد؟

به گزارش جعبه مهر، دولت ها می توانند با مهیا کردن شرایط قرنطینه خانگی مناسب برای افراد مبتلا و ارائه خدمات کامل درمانی به آن ها، شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند. از این رو باید شرایط مناسب قرنطینه را فراهم کنیم.

اتاق قرنطینه باید چه شرایطی داشته باشد؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، یکی از راه های موثر در کاهش شیوع ویروس کرونا قرنطینه افراد افراد به این ویروس است. دولت ها می توانند با مهیا کردن شرایط قرنطینه خانگی مناسب برای افراد مبتلا و ارائه خدمات کامل درمانی به آن ها، شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند. علاوه بر این همه مبتلایان بستری شده در بیمارستان نیز پس از گذراندن دوران نقاهت به خانه باز می گردند و طبق تجویز پزشکان حداقل دو هفته نیز در منزل قرطینه می شوند. برای همین شناختن و فراهم کردن شرایط مناسب برای قرنطینه شرط اصلی مبتلایان به کرونا است.

چه کسانی باید خودشان را قرنطینه کنند؟

افرادی که علائم مشابه مبتلایان به کرونا را دارند باید خودشان را قرنطینه کنند تا ضمن جلوگیری از ابتلای قطعی به این بیماری، مانع سرایت و شیوع بیشتر این بیماری در جامعه شوند. از این رو ضروری است افراد با مشاهده علائم مانند سرفه و تنگی نفس و همچنین تب با مشاورین متخصص سامانه 4030 مشورت کنند تا در صورت لازم به بیمارستان مراجعه کنند.

اتاق قرنطینه چه ویژگی هایی دارد؟

معمولا در هر صورت حدود 14 روز مقدار زمان لازم برای قرنطینه خانگی است در این روزها باید شرایط لازم را در محل سکونت خود فراهم کنید. اولین شرط لازم برای قرنطینه، جداسازی کامل اتاق و لوازم شخصی مورد احتیاج فرد مبتلا یا مشکوک به ابتلا است. این اتاق حتما باید دما و جریان هوای مناسبی داشته باشد به عنوان مثال می تواند دارای پنجره ای باشد تا در ساعاتی باز گردد. حتما باید فرد یا افرادی همراه فرد قرنطینه شده در منزل حضور داشته باشند تا به او در برطرف احتیاجهایش یاری کنند.

حتی در صورت امکان محل هایی که فرد قرنطینه از آنجا به عنوان شستشو دست ها و صورت خود استفاده می نماید، جداسازی گردد. همچنین افراد خانه نیز باید در هر صورت در بازهای کوتاهی دست ها و صورت خود را ضدعفونی و شستشو کنند.

یکی از نکات بسیار مهم و ضروری برای حفظ سلامتی بیمار قرنطینه شده حفظ روحیه فرد مبتلا است که باید در این زمینه افراد خانواده با رعایت کامل مسائل بهداشتی به او یاری کنند.

انتهای پیغام/4141

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5502

به "اتاق قرنطینه باید چه شرایطی داشته باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق قرنطینه باید چه شرایطی داشته باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید