اذعان سازمان ملل به عدم کارایی روش های گذشته مبارزه با فساد اداری در افغانستان

به گزارش جعبه مهر، دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل اعلام کرد که دولت افغانستان برای رسیدن به پیشرفت های محسوس باید برای مبارزه با فساد اداری راه حل های جدیدی جستجو کند.

اذعان سازمان ملل به عدم کارایی روش های گذشته مبارزه با فساد اداری در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رومانا شوینگر رئیس بخش حاکمیت قانون دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان اظهارداشت که در افغانستان باید برای رسیدن به پیشرفت های محسوس، انگیزه تازه ای در مبارزه با فساد، تقویت صلح و تلاش های توسعه ای ایجاد شود.

وی گفت که به دولت افغانستان مشاوره دادیم تا برای مبارزه با فساد اداری، استراتژی نو، واقع بینانه و بلند مدت با توجه به دستاوردهای گذشته تهیه کند البته این فرایند با مشورت نهادهای ذینفع از جمله جامعه مدنی باشد.

شوینگر اضافه نمود که ترویج مشارکت فعال افراد و گروه های دیگر به غیر از جامعه مدنی، نهادهای غیر دولتی و نهادهای اجتماعی در ایجاد اصلاحات و مبارزه با فساد اداری در افغانستان یک نیاز است.

رئیس بخش حاکمیت قانون دفتر نمایندگی سازمان ملل با اشاره به گزارش اخیر این سازمان درباره فساد در افغانستان تاکید کرد که باید راه حل های جدیدی برای کاهش فساد صورت گیرد.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به یوناما هفته گذشته گزارش داد که تلاش های قبلی دولت کابل در راستای مبارزه با فساد اداری نتوانسته تأثیر مثبتی بر زندگی شمار زیادی از افغان ها داشته باشد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که بسیاری از کارشناسان حضور غرب در افغانستان را عامل مهم گسترش فساد در این کشور می دانند.

جان سپکو سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان چندی قبل در گزارشی اعتراف کرد: مبالغی را که اداره توسعه بین المللی آمریکا موسوم به USAID در افغانستان هزینه کرده سبب گسترش فساد در افغانستان شده است.

سپکو شرح داد: هزینه های آمریکا سبب فساد شد و در نتیجه برخی کارگزاران نیز قدرت بودجه های اضافی را به دبی و دیگر مناطق منتقل کردند.

وی گفت که ضرورت نشان دادن نتایج سریع در چنین زمانبندی فشرده ای منجر شد تا مبالغ در افغانستان بدون محدودیت و غالبا بدون اینکه قابل حسابرسی باشد در این کشور هزینه شود.

سپکو همچنین تاکید کرد: مبالغ هنگفتی که برای کسب نتایج سریع برای با ثبات سازی افغانستان هزینه شده بود اغلب سبب وخیم تر شدن بحران، ایجاد فساد و تقویت حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان شده است.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6565

به "اذعان سازمان ملل به عدم کارایی روش های گذشته مبارزه با فساد اداری در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان سازمان ملل به عدم کارایی روش های گذشته مبارزه با فساد اداری در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید