ارتش غول های فناوری علیه دولت قزاقستان صف کشیدند ، از اپل تا گوگل نرم افزارهای نظارتی را مسدود کردند ، مدیر ایرانی گوگل به کاربران قزاقستان پیغام داد

به گزارش جعبه مهر، اپل، گوگل و موزیلا مانع از فعالیت نرم افزار دولت قزاقستان روی برنامه های خود می شوند. این خبر پس از آن منتشر می گردد که معین شده دولت قراقستان در صدد رصد فعالیت های آنلاین شهروندان است.

ارتش غول های فناوری علیه دولت قزاقستان صف کشیدند ، از اپل تا گوگل نرم افزارهای نظارتی را مسدود کردند ، مدیر ایرانی گوگل به کاربران قزاقستان پیغام داد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از بیزینس اینسایدر، گوگل، موزیلا و اپل گواهی رمزنگاری صادر شده توسط دولت قزاقستان را مسدود نموده اند. دولت قزاقستان از شهروندان خواسته بود این نرم افزار را در مرورگرهای خود نصب نمایند اما منتقدین می گویند این نرم افزار به دولت این امکان را می دهد تا بر ترافیک اینترنت نظارت کند.

طبق گفته های دولت، این نرم افزار یک اقدام امنیتی مثبت است ، اما محققان دانشگاه میشیگان دریافتند که نصب این نرم افزار روی مرورگر به دولت قزاقستان این امکان را می دهد تا به سایت هایی که افراد دسترسی پیدا می نمایند ، نظارت نموده و هر نوع رفتار کاربران را مشاهده کئند.

به گفته محققان ، این برنامه جعلی 37 سایت را شامل برنامه های پیغام رسان گوگل، Google Docs ، اینستاگرام، جی میل، توییتر، فیس بوک و تعدادی از خدمات شبکه های اجتماعی روسی هدف قرار داده است. مطابق آمار استیت کانتر، گوگل محبوبترین مرورگر قزاقستان است و تقریباً 70 درصد سهم بازار را در اختیار دارد. گوگل ، موزیلا و اپل تصمیم گرفته اند نرم افزار نظارتی دولت را که قادر به نظارت بر ترافیک اینترنت کاربران است، مسدود نمایند.

گوگل و موزیلا گفته اند که پس از نصب این افزونه دولتی، دولت اجازه پیدا می نماید هر کدام از پست های کاربران را رمزگشایی و بخوانند، از جمله رهگیری اطلاعات حساب و رمزهای عبور آنها. پریسا تبریز از مدیران ارشد امنیتی گوگل در پیغامی توییتری خطاب به کاربران قزاقستانی نوشت: ما هرگز هیچ کوششی را که توسط دولت یا سازمانهای وابسته به دولت برای به خطر انداختن داده های کاربران کروم انجام می گردد را تحمل نمی کنیم. ما حمایت هایی خاص را انجام داده ایم و همیشه برای تأمین امنیت کاربران خود در سراسر دنیا اقدام خواهیم کرد.

مارشال اروین ، مدیر ارشد امنیت موزیلا نیز روز چهارشنبه در بیانیه ای نوشت: ما چنین کارهایی را تحمل نمی کنیم، محافظت از کاربران و یکپارچگی وب دلیل وجود فایرفاکس است.این اولین بار نیست که دولت قزاقستان کوشش نموده است تا ترافیک اینترنت شهروندان خود را رهگیری کند. در سال 2015 نیز دولت قزاقستان کوشید تا این کار را با فروشگاه اینترنتی موزیلا انجام دهد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: انتخاب
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2690

به "ارتش غول های فناوری علیه دولت قزاقستان صف کشیدند ، از اپل تا گوگل نرم افزارهای نظارتی را مسدود کردند ، مدیر ایرانی گوگل به کاربران قزاقستان پیغام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش غول های فناوری علیه دولت قزاقستان صف کشیدند ، از اپل تا گوگل نرم افزارهای نظارتی را مسدود کردند ، مدیر ایرانی گوگل به کاربران قزاقستان پیغام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید