از دست رفتن شانس تصاحب سهمیه پارالمپیک به خاطر 300 هزار تومان!

به گزارش جعبه مهر، بانوان دوومیدانی کار نابینا و کم بینا در حالی تمرینات خود را به دلیل نداشتن پیست مناسب در خیابان ها و پارک های استان همدان پیگیری می کردند تا در مسابقات لیگ باشگاهی و شانس مجدد انتخابی تیم ملی در ساری شرکت نمایند که به خاطر عدم حمایت مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از حضور در این مسابقات بازماندند.

از دست رفتن شانس تصاحب سهمیه پارالمپیک به خاطر 300 هزار تومان!

سهیلا مرادی مربی تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان بانوان استان همدان در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان بانوان استان همدان در حالی خود را برای حضور پیروز در مسابقات لیگ باشگاهی و شانس مجدد برای حضور در تیم ملی در ساری آماده می کرد که به دلیل عدم همکاری هیئت دوومیدانی و حمایت نکردن مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از نظر اقتصادی، اعزام تیم به این مسابقات لغو شد و بانوان دوومیدانی کار نابینا و کم بینا شانس حضور خود را در مسابقات جهانی امارات که آخرین مرحله کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو بود، از دست دادند.

مربی تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان بانوان استان همدان گفت: برای حضور در رقابت های انتخابی، بانوان دوومیدانی کار به دلیل نداشتن پیست، تمرینات سختی را در پارک ها و خیابان ها سپری نموده بودند با این امید که بتوانند در مسابقات ساری قهرمان شوند و مجوز حضور در مسابقات جهانی را کسب نمایند.

وی با اشاره به عدم حمایت هیات و اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از بانوان دوومیدانی کار نابینا و کم بینا گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تنها 2 روز در هفته پیست این استان را در اختیار بانوان نابینا و کم بینا قرار داده بود و دوومیدانی کاران برای انجام تمرینات دوومیدانی در روزهای دیگر مجبور بودند در خیابان ها و پارک ها به تمرینات بپردازند تا خود را برای مسابقات انتخابی تیم ملی آماده نمایند. حتی یکماه قبل از آغاز مسابقات دو بار نامه نگاری کردیم که دوومیدانی کاران نابینا و کم بینا برای انجام تمرینات احتیاج به پیست دارند و در جواب گفتند مسئله ای برای استفاده از پیست نیست، اما زمانی که داخل پیست رفتیم مربی تیم جانبازان و معلولان اجازه فعالیت به بانوان نابینا و کم بینا را نداد و گفت بچه های شما علاوه بر نابینایی، کر هم هستند. متاسفانه این تیم با وجود قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور، مورد توجه مسوولان ورزش استان همدان نبودند و مسوولان استان حتی اجازه استفاده از پیست را که حق طبیعی ورزشکاران است بیشتر از 2 جلسه به دوومیدانی کاران نابینا اختصاص نداده بودند.

نایب رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان همدان افزود: برای آماده سازی بهتر تیم به دلیل نبود فضای تمرینی برای بانوان دوومیدانی کار نابینا مجبور شدیم ورزشکاران را به خارج از شهر همدان که فضای نامناسب برای بانوان دوومیدانی کار و مملو از سگ بود، ببریم. حتی به اداره ورزش و جوانان استان همدان گفتیم ساعت 12 تا 2 بعدازظهر را در پیست برای تمرینات دوومیدانی کاران اختصاص دهند که مورد موافقت قرار نگرفت و به ما اعلام کردند برای انجام تمرینات می توانید ساعت 6 صبح در پیست حضور پیدا کنید که زمان مناسبی برای بانوان نبود.

مرادی تاکید نمود: بعد از قهرمانی تیم دوومیدانی بانوان نابینا در مسابقات قهرمانی کشور تصور می کردیم شرایط بهتر می گردد و آنها مورد توجه مسوولان ورزش استان همدان قرار می گیرند در حالی که نه تنها مورد توجه مسوولان استان قرار نگرفتند، حتی در مسابقات شانس مجدد انتخابی تیم ملی که روز پنجشنبه 24 مرداد در ساری برگزار گردید هیات استان و اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به خاطر عدم پرداخت ورودی مسابقات انتخابی 4 ورزشکار اعزامی به این رقابتها، سبب شد تا شانس حضور خود را در مسابقات جهانی امارات که آخرین مرحله برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو بود، به راحتی از دست بدهند.

وی در سرانجام گفت: دیگر هیچ شانسی برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را نداریم مگر این که فدراسیون نابینایان و کم بینایان و جانبازان و معلولان در این زمینه حمایت لازم را از این 4 دوومیدانی کار نابینا داشته باشند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2698

به "از دست رفتن شانس تصاحب سهمیه پارالمپیک به خاطر 300 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست رفتن شانس تصاحب سهمیه پارالمپیک به خاطر 300 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید