استقبال رئیس جمهور لبنان از میانجیگری اتحادیه عرب

به گزارش جعبه مهر، معاون دبیرکل اتحادیه عرب که به بیروت سفر رفته است، با رئیس جمهور لبنان دیدار و درباره تحولات این کشور گفت وگو کرد.

استقبال رئیس جمهور لبنان از میانجیگری اتحادیه عرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حسام زکی معاون دبیر کل اتحادیه عرب امروز پنجشنبه با میشل عون رئیس جمهور لبنان در کاخ بعبدا دیدار کرد.

میشل عون در این دیدار از طرح ابتکاری اتحادیه عرب برای حل بحران کنونی لبنان استقبال کرد و گفت که اهتمام این اتحادیه به لبنان و تحولات آن جای تقدیر دارد.

رئیس جمهور لبنان به تشریح علل و موانع بر سر راه تشکیل دولت لبنان پرداخت و بر پایبندی این کشور به اجرای توافقنامه طایف، قانون اساسی حاصل از این توافق و اجرای مفاد آن تأکید کرد و افزود که هر آنچه درباره نقض این توافقنامه و در معرض خطر بودن آن گفته می شود، کذب است.

زکی پس از این دیدار گفت که دو بحران سیاسی و اقتصادی در لبنان وجود دارد و حل بحران اقتصادی این کشور نیز بدون حل بحران سیاسی آن ممکن نیست.

طبق گزارش خبرگزاری لبنان NNA، زکی افزود که در دیدار با عون تأکید کرده است که احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب برای برقراری تماس با طرف های اصلی بحران لبنان و مداخله برای حل بحران این کشور آمادگی دارد.

او گفت که اتحادیه عرب آماده مداخله برای حل بحران لبنان است و میشل عون نیز از این پیشنهاد او استقبال کرد و قرار است تماس هایی با همه طرف های سیاسی به منظور حل این بحران برقرار شود.

لبنان در تاریخ چهارم اوت سال 2020 (14 مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از 190 کشته و 6500 مجروح به دنبال داشت.

به دنبال این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور حسان دیاب نخست وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و مصطفی ادیب با رأی مجلس لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد با این حال، او نیز پس از گذشت چند هفته انصراف خود را گفت.

بعد از مصطفی ادیب، سعد الحریری نخست وزیر اسبق لبنان به عنوان مأمور جدید تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد اما او تا به امروز پیروز به تشکیل کابینه جدید نشده و با میشل عون رئیس جمهور لبنان دچار اختلافاتی شده است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9761

به "استقبال رئیس جمهور لبنان از میانجیگری اتحادیه عرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال رئیس جمهور لبنان از میانجیگری اتحادیه عرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید