اطلاعیه سفر در تعطیلات عید فطر

به گزارش جعبه مهر، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید سعید فطر در اطلاعیه ای از دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان در حوزه سفر خواست با توجه به ضرورت تکریم مسافران و گردشگران، تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات ایمن و استاندارد فراهم نمایند.

اطلاعیه سفر در تعطیلات عید فطر

ایسنا: اگرچه مسؤولان وزارت بهداشت نسبت به حجم سفر در تعطیلات عیدفطر و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا پس از آن، ابراز نگرانی نموده و از مردم خواستند فعلا سفر نروند، اما گزارش های ترافیک جاده ها به ویژه در جاده های منتهی به استان های شمالی، گواه بر این است که جمعیت زیادی راهی سفر شده اند.

علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در روزهای گذشته دستور بازگشایی کمپ های اقامتی روباز و سایت های طبیعت گردی را صادر نموده بود، تایید نموده که بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی مردم با اهداف معنوی، زیارت و کار در حال اجرا است. او این پیش بینی را نموده که حجم این سفرها هم زمان با تعطیلات عید فطر افزایش پیدا کند، برای همین به تأسیسات گردشگری البته در مناطق سفید برای خدمات رسانی به این مسافران اعلام آماده باش داد.

پیش از او، معاون گردشگری این وزارتخانه به جریان سفر در شرایطی که هنوز تب ویروس کرونا، فروکش ننموده است، اشاره نموده بود. ولی تیموری گفته بود: توصیه در خانه ماندن جوابگوی شرایط حال حاضر نیست و در پی تحمل فشارها و اضطراب اخیر، بی شک با سفرهای هوشمند در تعطیلات عید سعید فطر روبرو خواهیم شد. او هم به ستاد خدمات سفر در استان ها و همه دستگاه های دخلی در سفر، اعلام آماده باش داده بود.

این وزارتخانه حالا با صدور اطلاعیهای، برای سومین بار از دستگاه های خدمات دهنده به مسافران خواسته آمادگی لازم را برای پوشش تعطیلات عید فطر داشته باشند.

در اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر آمده است:

1. در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی مردم با اهداف کاری، زیارتی و تفریحی در حال اجرا است؛ لذا تمام دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، آمادگی لازم را برای مدیریت هوشمند این قبیل سفرها داشته باشند.

2. دستگاه های عضو به ویژه اعضای مرتبط با فعالیت های آگاهی بخشی و فرهنگ سازی عمومی در سطح جامعه نظیر صداوسیما دستورالعمل های تهیه شده برای سفرهای هوشمند (سفره +سلامت) و آموزش های عمومی سفر در شرایط کرونا را به طرق مقتضی اطلاع رسانی نمایند.

3. ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ضمن توصیه به مردم و مسافران برای رعایت کامل مقررات و توصیه های بهداشتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، درخواست می نماید سفرهای مسؤولانه و حرفه ای را در پیش بگیرند و با هدف حمایت از فعالان گردشگری خدمات مورد احتیاج خود را از زنجیره رسمی و مجاز صنعت گردشگری تأمین نمایند.

4. دستگاه های عضو ستاد، نظارت ها و بازرسی های لازم را برای حسن اجرای پروتکل های ابلاغی و اطمینان از آمادگی مراکز خدماتی و گردشگری در دستور کار مستمر خود داشته باشند.

5. استانداران به عنوان رؤسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استانی، دستورات لازم را برای سفرهای احتمالی هم وطنان عزیز صادر و از ارائه خدمات ایمن و استاندارد اطمینان حاصل نمایند.

6. مراکز خدمات گردشگری و تفریحی با رعایت اصول بهداشتی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت هیچ گونه محدودیتی برای خدمت رسانی ندارند.

7. ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها با درک دقیق شرایط فعالان صنعت گردشگری کشور، اقدامات و هماهنگی های لازم را برای برطرف دغدغه های بهداشتی گردشگران و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به عمل آورده، نظارت مستمری را برای خدمات رسانی شایسته به مردم داشته باشند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6235

به "اطلاعیه سفر در تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سفر در تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید