اعتراض پاکستان به فروش تسلیحات حساس نظامی توسط آمریکا به هند

به گزارش جعبه مهر، دولت اسلام آباد ضمن ابراز نگرانی از فروش موشک های هارپون توسط آمریکا به هند گفت: این گونه اقدامات ناامنی را در منطقه افزایش می دهد.

اعتراض پاکستان به فروش تسلیحات حساس نظامی توسط آمریکا به هند

به گزارش دفتر منطقه ای جعبه مهر به نقل از ای.آر.وای نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ضمن اعتراض به فروش تسلیحات حساس نظامی توسط آمریکا به هند گفت: این اقدام می تواند ثبات در منطقه را به چالش بکشد.

وی شرح داد: دولتمردان آمریکا باید درک کنند که این اقدام چه اندازه می تواند باعث حساسیت اسلام آباد شود.

فارقی گفت: ما نمی خواهیم شرایط در منطقه وخیم تر شود ولی ممکن است هند دست به یک عملیات خودساخته زده و پاکستان را مقصر جلوه دهد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: اسلام آباد حامی ثبات و امنیت در منطقه است ولی برای دفاع از خود هر اقدام ممکن را انجام خواهد داد.

وی گفت: در سال 2017 هند بیش از هزار و 300 بار به حریم پاکستان تجاوز کرد و در سال 2018 تعداد آتش گشایی های یک سویه هند به مرزهای پاکستان بالغ بر 2 هزار و 350 بار بود.

فاروقی اضافه کرد: متاسفانه این آمار در سال 2019 به 3 هزار و 351 بار رسید و در سال 2020 که تنها 4 ماه از آن گذشته شاهد 765 تجاوز یک سویه و شلیک از سوی مرزهای هند به پاکستان بوده ایم.

وی گفت: ما امیدواریم مساله کشمیر از طریق گفتگو حل شود و دولت هند نیز باید این حقیقت را درک کند که از طریق اعمال زور و فشار نمی تواند اوضاع را در کشمیر بهتر کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: ما از هر اقدامی که باعث امنیت و ثبات در منطقه شود حمایت می کنیم و تمایلی هم نداریم در نبرد با هند شهروندان عادی هدف قرار بگیرند.

این مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان ابراز امیدواری کرد به حقوق اقلیت مسلمان در هند احترام گذاشته شود و قوانین رسمی علیه آنها تصویب نشود.

گفتنی است در جریان سفر اخیر ترامپ به هند که با حمله افراط گرایان هندو به مسلمانان و کشته شدن 50 مسلمان همراه بود آمریکا تصمیم گرفت تعدادی تسلیحات نظامی به دولت دهلی نو بفروشد.

آمریکا تلاش دارد تعدادی موشک هارپون که یک موشک ضد کشتی با قابلیت استفاده در تمامی شرایط جوی است را به هند بفروشد.

واشنگتن تا به حال بیش از 7 هزار موشک هارپون را با همکاری شرکت بوئینگ ساخته و آن را به کشورهای مختلف فروخته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5791

به "اعتراض پاکستان به فروش تسلیحات حساس نظامی توسط آمریکا به هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پاکستان به فروش تسلیحات حساس نظامی توسط آمریکا به هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید