افشای ابعاد گسترده همکاری غول های فناوری چین و ایالات متحده ، گوگل با بیش از 100 مهندس ارشد هواوی همکاری نموده است

به گزارش جعبه مهر، بر اساس بعضی گزارش ها که اخیرا افشا شده اند، گوگل در یک بازه زمانی با حدود یکصد مهندس ارشد شرکت هواوی در آزمایشگاه خود همکاری نموده است. این همکاری که در HQ Googleplex اتفاق افتاده است بسیار عمیق تر از آنچه تا کنون تصور می شد بوده است.

افشای ابعاد گسترده همکاری غول های فناوری چین و ایالات متحده ، گوگل با بیش از 100 مهندس ارشد هواوی همکاری نموده است

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوگل طی روند توسعه یکی از تلفن های Nexus خود در سال 2015 ، ارتباطی نزدیک با یکصد مهندس ارشد هواوی داشته است. این همکاری در شرایطی رخ داد که فروش گوشی هوشمند Nexus 6b نتوانست اهداف داخلی گوگل را نیز براورده کند.

اما چرا این همکاری اکنون حاشیه ساز شده است؟ بعضی منابع نزدیک به هواوی اعلام نموده اند که آنچه که از کار با گوگل آموخته اند به این شرکت چینی یاری نموده تا در آینده تلفن های بهتری را فراوری کند. در بخشی دیگر از این گزارش اعلام شده که گوگل با این غول فناوری چین همکاری نموده تا فناوری دستیار گوگل را برای بلندگوهای هوشمند برند هواوی توسعه دهد.

اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، بنابراین گزارش مذکور حاکی از پیوندهای عمیق تر بین هواوی و گوگل از آنچه که تا کنون تصور می شد است. افزون بر این، همکاری هواوی و گوگل به مثابه تهدیدی امنیتی برای دولت ترامپ تلقی می گردد. گفته می گردد که مهندسین گوگل و هواوی در کنار یکدیگر کار نموده اند تا ویژگی هایی مانند کیفیت صفحه نمایش و دوربین گوشی Nexus 6b را توسعه دهند. این همکاری خارج از پروژه هم ادامه داشته و حتی منجر به رفت و آمدهای خانوادگی شده است.

یکی از مهندسان هواوی که در این پروژه همکاری حضور داشته می گوید که مهندسان هواوی سؤالات زیادی پرسیدند از همتایان گوگلی خود پرسیدند و موارد بسیاری آموختند. در حالی که فروش Nexus 6b نتوانست اهداف داخلی را تحقق بخشد ، مهندسان هواوی معتقدند که آنچه که از کار با گوگل آموخته اند به این شرکت چینی یاری کرد تا در آینده تلفن های بهتری را فراوری کند.

افزون بر این ها به نظر می رسد گوگل به این غول فناوری چین یاری نموده تا فناوری دستیار هوشمند خود را برای بلندگوهای هوشمند هواوی نیز توسعه دهد. این کاری است که البته پیش از این برای سونی، لنوو و سونوس صورت گرفته است. اما همکاری دو شرکت از زمانی که در ماه می دونالد ترامپ مجوز همکاری شرکت های آمریکایی با هواوی را لغو کرد، به شدت کاهش یافته است.

فراموش نکنیم که اکنون هواوی در بخش سیستم عامل نیز به مشکلاتی برخورده و تعیین نیست سرنوشت اندروید و هواوی چگونه خواهد بود. در همین حال ، رهبران تجارت در سراسر دنیا از دولت ترامپ خواسته اند تا درباره ممنوعیت تجارت با هواوی تتازه نظر کند. هفته گذشته ، ترامپ با رهبران شرکتهای برتر فناوری آمریکا از جمله گوگل دیدار کرد اما هنوز خبری از تصمیمات تازه نیست.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1401 بروزرسانی: 12 دی 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11278

به "افشای ابعاد گسترده همکاری غول های فناوری چین و ایالات متحده ، گوگل با بیش از 100 مهندس ارشد هواوی همکاری نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای ابعاد گسترده همکاری غول های فناوری چین و ایالات متحده ، گوگل با بیش از 100 مهندس ارشد هواوی همکاری نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید