امکان حضور بانوان در بازی های ملی در آزادی فراهم شد

به گزارش جعبه مهر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که در شرایط فعلی امکان حضور بانوان جهت تماشای رقابت های باشگاهی فوتبال وجود ندارد، خاطرنشان کرد: شرایط برای حضور بانوان در بازی های ملی فوتبال فراهم شده است و احتمالا از اولین بازی تیم ملی شاهد حضور بانوان در استادیوم آزادی خواهیم بود.

امکان حضور بانوان در بازی های ملی در آزادی فراهم شد

محمدرضا داورزنی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص امکان ورود بانوان به ورزشگاه ها در زمان برگزاری بازی های ملی و باشگاهی، اظهار کرد: در شرایط فعلی کوشش می کنیم که این اتفاق در بازی های ملی رخ دهد. ما دارای ورزشگاه آزادی هستیم که از شرایط مناسبی برخوردار است و دارای ورودی های مجزا، محل نشستن و سرویس های بهداشتی جداگانه است و محل رفت و آمدها به گونه ای است که مسئله ای در این رابطه به وجود نمی آید.

وی ادامه داد: با حفظ حرمت و کرامت بانوان می توانیم شرایط حضور بانوان در بازی های ملی را فراهم کنیم و این امکان در حال حاضر فراهم شده است و شرایط به گونه ای است که ورودی ها، خروجی ها، گیت ها، سرویس های بهداشتی و محل نشستن ها به گونه ای است که هیچ اختلاطی بین حضور بانوان و آقایان وجود ندارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که احتمالا از اولین بازی تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی بانوان حضور خواهند داشت، گفت: برای بازی های باشگاهی به دلیل این که بسیاری از ورزشگاه ها از شرایط لازم برخوردار نیستند امکان حضور بانوان مهیا نیست و اصلی ترین وظیفه ما حفظ حرمت و کرامت بانوان است و نمی توان در ورزشگاهی که ورودی ها و خروجی ها یکی است و محل نشستن ها و سرویس های بهداشتی به گونه ای است که برای بانوان دردسرساز می گردد شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ها باشیم.

داورزنی در پاسخ به این که اگر شرایط لازم فراهم گردد آیا امکان حضور بانوان برای تماشای رقابت های باشگاهی فوتبال وجود خواهد داشت؟ گفت: این بحث بعدی ماست، اگر شرایط و زیرساخت ها فراهم گردد و فرهنگ سازی لازم صورت گیرد، می توانیم به این مساله بیندیشیم. طرفداران باید رعایت اصول را مدنظر قرار دهند و محیط مناسبی برای برقراری آرامش و امنیت شکل گیرد و در این صورت است که امکان حضور بانوان به منظور تماشای رقابت های باشگاهی فراهم خواهد شد و تا به این شرایط دست پیدا نکنیم طبیعی است که شاهد حضور بانوان در رقابت های باشگاهی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: امنیت روانی، روحی و اخلاقی یکی از دغدغه های اصلی ماست و بسیاری از افراد هستند که نمی خواهند در ورزشگاه رفتار ناهنجار ببینند و ما باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم را انجام دهیم و رسانه ها نیز تا باید حد امکان یاری نمایند و باشگاه ها نیز با انجام فعالیت حرفه ای شرایط را به گونه ای پیش ببرند که برگزاری رقابت های لیگ برتر از لحاظ وضعیت فیزیکی، روانی و اخلاقی به محیطی امن تبدیل گردد. اگر این شرایط فراهم گردد مسئله ای برای حضور بانوان وجود ندارد اما در حال حاضر زیرساخت های فیزیکی مهیا نیست و در بسیاری از ورزشگاه های کشور امکان حضور بانوان وجود ندارد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر لزوم شکل گیری امنیت روانی و اخلاقی در ورزشگاه ها جهت حضور بانوان، اظهار کرد: تجربه ثابت نموده است در هیچ رشته ورزشی در مسابقات ملی مسئله ای برای حضور بانوان وجود ندارد و خوشبختانه در رقابت های ملی وضعیت به گونه ای است که از فضای روانی، اخلاقی و امنیت مطلوب برخوردار هستیم و با حفظ شئونات می توانیم شاهد حضور بانوان در ورزشگاه هایی نظیر ورزشگاه آزادی و سالن 12 هزار نفری که در آن ها رقابت های ملی برگزار می گردد، باشیم.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2660

به "امکان حضور بانوان در بازی های ملی در آزادی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان حضور بانوان در بازی های ملی در آزادی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید