انتشار چهره قدیمی ترین انسانی که در مصر کشف شد

به گزارش جعبه مهر، گروهی از محققان، تصاویری سه بعدی از چهره بازسازی شده مردی را منتشر کرده اند که حدود 30 هزار سال پیش در مصر زندگی می کرد.

انتشار چهره قدیمی ترین انسانی که در مصر کشف شد

به گزارش ایسنا، محققان تصاویری را به عنوان چهره احتمالی یک مرد 30 هزار ساله مصری منتشر کرده اند که می تواند سرنخ های جدیدی درباره تکامل انسان ارائه دهد.

باستان شناسان در سال 1980 میلادی، بقایای اسکلت مردی را در یک محوطه باستان شناسی واقع در دره نیل از دل خاک بیرون کشیدند. بررسی های انسان شناسی نشان داد که این مرد در زمان مرگ 17 تا 29 ساله بوده و قد آن 160 سانتی متر بوده است. بر اساس مقاله ای که در بیست و دوم مارس منتشر شده است، این اسکلت قدیمی ترین نمونه انسان خردمند است که تا به امروز در مصر کشف شده است و یکی از قدیمی ترین اسکلت های جهان شناخته می شود.

با این حال، اطلاعات کمی درباره او وجود دارد و می دانیم که این مرد به همراه یک تبر سنگی دفن شده است.

اکنون پس از گذشت 40 سال از کشف این اسکلت، گروهی از محققان برزیلی چهره احتمالی این مرد را با استفاده از ده ها تصویر دیجیتالی بازسازی کرده اند که حین مشاهده اسکلت های این مرد گردآوری شده اند. بقایای به جای مانده از این مرد در مجموعه موزه مصر واقع در قاهره نگهداری می شود.

به گفته مائوسیر الایس سانتوس که یک باستان شناس است، جمجمه این مرد که بخش اصلی مورد نیاز برای بازسازی چهره او محسوب می شود، سالم به جای مانده است.

محققان امیدوارند ارائه تصویر این مرد باستانی بتواند درک بهتری برای باستان شناسان درباره نحوه تکامل انسان در طول زمان ایجاد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11341

به "انتشار چهره قدیمی ترین انسانی که در مصر کشف شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتشار چهره قدیمی ترین انسانی که در مصر کشف شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار چهره قدیمی ترین انسانی که در مصر کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید