انصارالله: هیچ چشم انداز صلحی در یمن وجود ندارد

به گزارش جعبه مهر، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله در سخنانی گفت که هیچگونه چشم انداز صلحی در این کشور جنگ زده وجود ندارد.

انصارالله: هیچ چشم انداز صلحی در یمن وجود ندارد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله با انتشار توییتی نوشت: برخلاف آنچه کشورهای عضو ائتلاف متجاوز تبلیغ می کنند، هیچ چشم انداز صلحی در یمن وجود ندارد.

وی افزود، پیشنهادهای مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن به متجاوزان و دست نشانده های آنها طی دو ماه گذشته بدون پاسخ مانده و از وی خواسته شده که منتظر پاسخ شان باشد.

الحوثی ادامه داد: پاسخ ما به فرستاده سازمان ملل در قالب یک سند راه چاره جامع بود که بر راه چاره های قانونی تأکید می کرد.

از سوی دیگر، محمد الحضرمی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در پیامی به رئیس شورای امنیت خواستار بررسی مسأله نفتکش صافر در یک نشست ویژه این شورا شد.

الحضرمی خواستار آن شد که با توجه به خطرناک بودن موضوع، به مسأله نفتکش صافر به عنوان مسأله ای بسیار ضروری به طور جداگانه و فارغ از دیگر مسائل پرداخته شود.

وی همچنین خواستار آن شد تا این مسأله مهم و حیاتی در جلسه ویژه ای در شورای امنیت بررسی شود.

نفتکش صافر، که حاوی یک میلیون و 278 هزار بشکه نفت سبک مأرب است، از مارس 2015 از کار افتاده و در بندر رأس عیسی در الحدیده پهلو گرفته است.

کارشناسان نیز هشدار دادند که نفتکش فرسوده صافر ممکن است روبروی سواحل یمن منفجر شود؛ مسئله ای که ممکن است به بزرگ ترین نشت نفتی در جهان تبدیل شود.

الحضرمی درحالی مدعی ممانعت انصارالله از تعمییر نفتکش صافر شده است که احمد عبدالله دارس، وزیر نفت در دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله پیشتر گفته بود: ائتلاف سعودی همچنان از تخلیه یا انجام اقدامات محافظتی و تعمیر این نفتکش جلوگیری می کند و مانع از ورود تیم فنی تحت نظارت سازمان ملل برای انجام اقدامات تعمیر و نگهداری می شود و با توجه به اینکه این نفتکش فرسوده است، احتمال نشت نفت و ایجاد آلودگی زیست محیطی تا دریای مدیترانه و دریای عرب وجود دارد.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6624

به "انصارالله: هیچ چشم انداز صلحی در یمن وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: هیچ چشم انداز صلحی در یمن وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید