بارش ها در پاییز نرمال خواهد بود

به گزارش جعبه مهر، رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی فصلی نشان می دهد که بارش های پاییزه سال جاری در تمام کشور نرمال خواهد بود.

بارش ها در پاییز نرمال خواهد بود

به گزارش ایرنا، ایمان بابائیان گفت: همچنین بر اساس پیش بینی های اجرا شده، بارش های پاییزه بدون تاخیر و به موقع شروع می شوند.

وی درباره وضعیت دما در فصل پاییز گفت: پیش بینی ها نشان می دهد میانگین دما در پاییز یک درجه گرم تر از نرمال است، البته ممکن است مثلا چند روز هوا خیلی سرد باشد اما از آنجا که پیش بینی های فصلی نقطه ای نیست و به صورت گلوبال (سراسری) انجام می گردد نمی توانیم در مقیاس روزانه پیش بینی کنیم.

بابائیان ادامه داد: در پیش بینی های فصلی مثلا 90 روز دما میانگین گرفته می گردد و در نهایت عدد کلی دما در آن فصل تعیین می گردد. بنابر این پیش بینی روزانه در ابتدای هر فصل برای تمام آن فصل میسر نیست.

وی با بیان این که معمولا ابتدای هر ماه پیش بینی ها را اعلام می کنیم، گفت: بر این اساس پیش بینی دقیق بارش و دما در فصل پاییز را حدود 5 مهر اعلام خواهیم کرد اما پیش بینی که در پنجم شهریور انجام گرفت، نشان داد که وضعیت بارش نرمال و بدون تاخیر شروع خواهد شد.

رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی سازمان هواشناسی درباره این که بعضی سایت ها و کانال ها اعلام نموده اند که شمال ایران از ابتدای پاییز شاهد شروع بارندگی های فوق سنگین خواهد بود و یا اینکه شاهد بارش برف سنگین در ارتفاعات البرز خواهیم بود، گفت: انجام پیش بینی جزو وظایف سازمان هواشناسی است و تنها مرجع رسمی اعلام وضعیت هوا این سازمان است، بنابر این من این اطلاعات را نه تایید و نه تکذیب می کنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3011

به "بارش ها در پاییز نرمال خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش ها در پاییز نرمال خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید