با شایعه پراکنی خاطر خانواده ماهچهره خلیلی را مکدر نکنید؛ فوت ماهچهره به دلیل سرطان

به گزارش جعبه مهر، نعیمه نظام دوست در مصاحبه با مصطفی امامی مجری صحنه گفت: دوستی من و ماه چهره به 13 سال پیش و پروژه نردبام آسمان باز می گردد. حدود 10 ماه پیش متوجه بیماری ماه چهره شدیم و تصمیم بر شروع درمان در خارج از کشور گرفته شد. ماه چهره در ابتدا تنها معده درد داشت. دکتر معالج ماه چهره در انگلیس قادر به تشخیص این بیماری نبود و ماه چهره بعد از بازگشت به ایران دچار معده درد شدید شد و به بیمارستان امام خمینی مراجعه کرد.

با شایعه پراکنی خاطر خانواده ماهچهره خلیلی را مکدر نکنید؛ فوت ماهچهره به دلیل سرطان

سنگ صفرا، تشخیص اولیه علت این درد بود که البته پس 10 روز بستری در بیمارستان، ماه چهره عمل نشد. با ادامه دار شدن این درد، مدارک بیماری ماه چهره را برای دکتر روح الله میری، عضو هیئت علمی بیمارستان امام خمینی ارسال کردم و پس از معاینه ماه چهره، متوجه شدیم که علت این درد، سرطان لوزالمعده یکی از خطرناک ترین سرطان ها است. طبق آمار از هر 10 نفر تنها 2 نفر از این بیماری نجات پیدا می کنند.

وی درباره عشق ماه چهره خلیلی نسبت به ایران و دفن وی در شهر لندن گفت: ماه چهره ایران را به شدت دوست داشت؛ اما به دلیل سکونت همه افراد خانواده در انگلیس، مجبور به آغاز درمان در انگلیس شد و قرار بر بازگشت ماه چهره پس از تمام شدن دوره درمان بود. به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت هایی در بیمارستان های انگلیس، دوره درمان ماه چهره طولانی تر شد و عمل این غده به تعویق افتاد.

تشخیص پزشکان در ایران عمل سریع ماه چهره بود، ولی او طبق تشخیص دکتر ها در انگلیس، شیمی درمانی را آغاز کرد؛ البته چند عمل کوچک نیز برای خارج سازی سنگ کلیه انجام داد، اما هرگز عمل خارج سازی غده سرطانی صورت نگرفت. نظام دوست با اشاره به خصوصیات اخلاقی خوب و منش والای او گفت: ماه چهره خوب، مهربان، بی ریا و بی کینه بود. بسیار به معنویات اهمیت می داد به طوریکه با آن حال بد از دکترش تقاضا کرد تا در واپسین روز های عمرش روزه بگیرد.

نعیمه نظام دوست در انتهای این گفتگو با اشاره به اینکه مرگ ماه چهره خلیلی فقط به دلیل سرطان لوزالمعده بود از مردم درخواست کرد تا با شایعه پراکنی درباره مرگ این هنرمند، خاطر خانواده اش را مکدر نکنند.

منبع: رادیو تهران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7037

به "با شایعه پراکنی خاطر خانواده ماهچهره خلیلی را مکدر نکنید؛ فوت ماهچهره به دلیل سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شایعه پراکنی خاطر خانواده ماهچهره خلیلی را مکدر نکنید؛ فوت ماهچهره به دلیل سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید