بلیت تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاهای تهران

به گزارش جعبه مهر، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از آغار طرح تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به کتابخانه های روستایی با شعار هر گردشگر یک سفیر آگاهی همزمان با روز اهدای کتاب اطلاع داد.

بلیت تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاهای تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رجبعلی خسروآبادی یادآور شد: گردشگری باید توسعه پایدار را در همه ابعاد جامعه به همراه داشته باشد و مروج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به ارزان ترین و در دسترس ترین شکل ممکن باشد. گردشگری با استفاده از این ابزار می تواند تأثیر چشمگیری در رسیدن به توسعه پایدار داشته باشد.

وی در ادامه گفت: امروز ملاک سنجش شهرهای توسعه یافته بر اساس معیارهای فرهنگی است، اگر فرهنگ در جامعه توسعه پیدا کند، شاهد پیشرفت در همه ابعاد مالی، سیاسی و اجتماعی خواهیم بود.

خسروآبادی یادآور شد: کتاب نقش اساسی و کلیدی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی مردم دارد. با این وصف یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی، اهداء کتاب به کتابخانه های عمومی است. اگر فرهنگ مطالعه ترویج پیدا کند بی شک فرهنگ توسعه گردشگری و حفظ میراث فرهنگی نیز در جامعه پایدار خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: اجرا و تداوم این طرح در بلند مدت اثرات بیشماری در صیانت از بناها و تپه های تاریخی خواهد داشت.

خسروآبادی با بیان این که اهدای کتاب، یک حرکت جنبشی و مردمی است، اظهار کرد: در این طرح با مشارکت شهروندان کتاب های مطالعه شده از منازل خارج می گردد و برای استفاده عمومی در کتابخانه های روستایی برای نشر دانش به اشتراک گذاشته گردد. ما از عموم شهروندان می خواهیم با اهدای کتاب به کتابخانه های روستایی ضمن دریافت بلیت تورهای تهرانگردی، ما را در اجرای این طرح کمک نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران اعلام کرد: شهروندانی که علاقمند به مشارکت در این طرح هستند نام کتاب اهدایی خود را به شماره 5000203000100 ارسال نمایند تا کد هدیه شرکت در تور ری گردی را که تاریخ 23 دی ماه برگزار می گردد، دریافت نمایند.

او با بیان این که اجرای طرح تهرانگردی در ازای اهدای کتاب با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و شهرداری ناحیه یک منطقه شش و با هدف اهدای کتاب شهروندان به کتابخانه روستایده خیر از توابع شهرستان ری اجرا خواهد شد، گفت: اجرای این طرح به صورت پیوسته با برگزاری گشت های گردشگری در پایتخت و شهرستان های استان تهران ادامه خواهد داشت.

در این گشت همراه داشتن کتاب اهدایی، بلیت شرکت در تور خواهد بود و شهروندان ضمن بازدید از آثار تاریخی شهرستان ری در پایان کتاب های خود را به کتابخانه روستایی ده خیر اهداء خواهند کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4968

به "بلیت تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاهای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت تهرانگردی در ازای اهدای کتاب به روستاهای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید