بهترین گجت های خانه هوشمند در سال 2019

به گزارش جعبه مهر، روزنامه شهروند - مهرنوش گرکانی: جهان هر روز بیشتر به سوی هوشمندسازی می رود، سال هاست که روزانه اخبار مختلف تکنولوژی را دنبال می کنیم و از خبر ورود به بازار گجت های جدید ذوق زده می شویم و تا آن جا که می توانیم آن ها را وارد زندگی خود می کنیم.

بهترین گجت های خانه هوشمند در سال 2019

اما سال هاست هوشمندسازی ها فراتر رفته و ابزار و وسایل خانه ها کشیده شده تا جایی که خانه های هوشمند سبکی از زندگی شده و مردم برای خرید یا اجاره خانه در جهان به میزان هوشمند بودن آن هم اهمیت می دهند.

البته که این موضوع تنها مختص به دیگر کشور ها یا کشور های فوق پیشرفته نیست، تعجب آور بود که در شهری جدید آپارتمانی وجود دارد که از در ورودی تا آسانسور و در خانه هایش هوشمند شده اند و باید با کارت الکترونیک از ابزار تکنولوژی ساختمان استفاده کرد، وقتی می خواهید وارد خانه شوید باید کارت تان را نشان دهید و با همان کارت هم می توانید از آسانسور بهره ببرید. البته این ها تنها جزیی از هوشمندسازی آپارتمانی در شهر جدید پرند بود.

حالا در جهانی تکنولوژی ابزار متفاوتی برای هوشمندسازی خانه ها وجود دارد، هر کدام کاری انجام می دهند و بعضی هم چند کار را همزمان. در این جا نگاهی می اندازیم به محصولات هوشمندسازی خانه ها در سال 2019. نظریه ای که برای گجت های خانه های هوشمند مطرح می گردد، می گوید: استفاده از ابزار هوشمند در خانه ها یعنی شما برای وقت تان ارزش قایل می شوید.

وقتی ابزار هوشمند خانه ها را نگاه می کنیم خیلی هم دور از این نظریه نیستند. محصولاتی که در این صفحه معرفی شده اند هر کدام کاری خاص را برای هوشمندسازی خانه ها انجام می دهند. اگر تازه می خواهید هوشمندسازی خانه تان را شروع کنید، بهتر است اول به این فکر کنید که کدام نیاز تان در زندگی مهمتر است و فهرست زیر می تواند در این زمینه به شما یاری کند.

Amazon Echo Dot (3rd generation)

بهترین اسپیکر هوشمند

رقابت بین بهترین اسپیکر های هوشمند خیلی نزدیک است، اما باید گفت Echo Dot آمازون در برابر Google Home Mini رجحان دارد. هر دو این اسپیکر ها را می توانید با حدود 50 دلار تهیه کنید و حتی زمان های زیادی هم وجود دارند که آن ها تخفیف می خورند و می توانید با قیمتی ارزان تر آن ها را تهیه کنید. این دو دستیار صوتی درحال حاضر تقریبا برابر هستند.

اما آمازون معمولا در خصوص مهارت های بیشتر و پشتیبانی بیشتر با دستگاه های مختلف حرف می زند، اما اگر نظر سنجی ها را بخوانید می بینید مردم از هر دوی آن ها تقریبا به یک اندازه راضی هستند و هر دو را به یک اندازه دوست دارند. بهتر است بدانید دستیار صوتی چه کار هایی می تواند انجام دهد؛ هر کدام از آن ها قابلیت های مختلفی دارند و می توانند در کار های روزمره به شما یاری نمایند.

آن ها از شما یا خانواده تان حرف شنوی دارند، یعنی شما می توانید مشخص کنید که از چه صدایی دستور بگیرند. بعد می توانید به آن ها بگویید برایتان موسیقی پخش نمایند و صدای آن را کم و زیاد نمایند، مسیج ها و ایمیل هایتان را بخوانند و به آن ها جواب بدهند، متن سخنرانی تان را با شما تمرین نمایند، برایتان ساعت زنگ بگذارند و بیدارتان نمایند، آب وهوای روز را به شما بگویند و.

انتخاب ما به دلیل یک مزیت سخت افزاری کوچک است، درواقع یک جک صوتی. Google Home Mini می تواند دو دستگاه صوتی را به منبع دیگری از طریق بلوتوث انتقال دهد، اما فقط Echo Dot می تواند به یک بلندگوی استاندارد و با کیفیت خوب متصل گردد. این ممکن است برای همه مهم نباشد، اما با توجه به این که قیمت شان تفاوتی با هم ندارند و با توجه به سلیقه و نوع نیازتان می توانید انتخاب کنید.

Arlo Pro 2

بهترین دوربین های امنیتی خانگی هوشمند

این دوربین ها به نسبت دیگر رقیبان خود بشدت مالی تر هستند، اما کار های مشابه همان ها را انجام می دهند. این دوربین ها ضدآب هستند و با نت به موبایل هوشمند یا صفحه نمایش هوشمند شما متصل می شوند و هر لحظه که بخواهید می توانید به ویدیو های آن ها دسترسی داشته باشید. ضدآب بودن آن ها باعث می گردد تا بتوانید به راحتی و بدون نگرانی آن ها را در فضا های باز و هر کجا که می خواهید نصب کنید. سایز آن ها کوچک است و حتی نیازی به سیم کشی هم ندارند. شما می توانید با باتری های قابل شارژ از آن ها بهره ببرید و به مدت 6 ماه با همان باتری های شارژی قدرتمند در اختیار شما خواهند بود.

این دوربین ها همچنین با دستیاران شخصی الکسا و گوگل همخوانی دارند و می توانید آن ها را به شکلی تنظیم کنید که در صورت بروز حادثه به سیستم آتش نشانی و پلیس متصل شوند و برای آن ها پیغام های ویدئویی بفرستند. همچنین این دوربین ها انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند که می توانند در جهات مختلف بچرخند و بدون هیچ پایه ای هر کجا که می خواهید قرار بگیرند.

Ecobee SmartThermostat

بهترین ترموستات هوشمند

Ecobee SmartThermostat همانند رقیبش Nest Learning Thermostat یک ترموستات مبتنی بر WIFI است که به شما اجازه می دهد سیستم گرمایش خانگی و سیستم تهویه مطبوع خود را با برنامه و صدای خود کنترل کنید. ترموستات هوشمند می تواند دمای هوای محل زندگی و کار شما را همان طور که می خواهید تنظیم کند، اگر هوا گرم تر یا سردتر گردد، خودش دما را تنظیم می نماید و نیازی نیست که شما کاری کنید.

اما یکی از مهمترین کار هایی که ترموستات های هوشمند انجام می دهند این است که برای مصرف بهینه، زمانی که شما محل را ترک می کنید، سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع را خاموش می نماید و شما می توانید قبل از رسیدن به خانه به او اطلاع دهید تا دمای هوا را برای رسیدن شما مطبوع و مناسب کند. در این صورت در طول روز که شما خانه نیستید یا در طول شب که در محل کارتان حضور دارید، انرژی برای گرم کردن یا خنک کردن محل مورد نظر اتلاف نمی گردد.

Philips Hue White LED

بهترین لامپ های هوشمند

لامپ های هوشمند Philips Hue سال های سال است که اولین گزینه این رده از محصولات هوشمند هستند. محصولات این شرکت طیف وسیعی از وسایل روشنایی و لامپ های هوشمند را تشکیل می دهد، مثل لامپ های خانگی، وسایل نورپردازی حرفه ای، پروژکتور های مخصوص فضای باز و ....

لامپ های هوشمند می توانند سبک زندگی شما را تغییر دهند و در مصرف برق به شما یاری نمایند. البته شاید با توجه به هزینه پایینی که در ایران برای برق می پردازیم این لامپ ها برایتان بی فایده باشد، اما اگر محیط زیست و الگوی مصرف برایتان اهمیت داشته باشد، این لامپ ها می تواند به زندگی روزمره تان یاری کند. لامپ های هوشمند از طریق بلوتوث یا اینترنت به موبایل شما وصل می شوند و بدون حرکت می توانید آن ها را خاموش و روشن کنید یا حتی به دستیار هوشمندتان بگویید آن ها را برایتان کنترل کند. شما می توانید با 70 دلار مجموعه ای از لامپ ها و دستگاه هوم را دریافت کنید.

Google Nest Hub

بهترین صفحه نمایش هوشمند

شما همان ویژگی های Google Assistant را در Nest Hub پیدا می کنید. Nest Hub علاوه بر این که یک صفحه نمایش است و شما از آن می توانید نه تنها به عنوان تلویزیون، بلکه به جای یک دستیار شخصی هم از آن بهره ببرید. مثلا می توانید از آن بخواهید برایتان یک دستور غذایی پیدا و پخش کند یا به وب سایت های مختلف وصل گردد. از گوگل موضوعی را سرچ کند یا به دوربین های خانگی هوشمندتان وصل گردد و فید های دوربین را برایتان پخش کند. علاوه بر این کار هایی مثل پخش موسیقی یا اتصال به بلندگو و دستیار شخصی هم از آن بر می آید.

گوگل به شکل محتاطانه ای از گذاشتن دوربین ویدیویی روی Nest Hub خودداری کرد و دلیل اصلی آن جلوگیری از بعضی نگرانی ها و مسائل امنیتی بوده است. اما اگر شما می خواهید از صفحه نمایش تان برای ویدیو چت هم بهره ببرید، Nest Hub گزینه مناسبی برای شما نیست و می توانید صفحه نمایش کوچک تر آمازون Echo Show 5 را تهیه کنید.

August Smart Lock Pro + Connect Bundle

بهترین قفل هوشمند

قفل هوشمند مردم را عصبی می نماید، بهتر است بگوییم سارق ها را عصبی می نماید. البته بعضی از قفل های هوشمند ممکن است باعث شوند درِ خانه شما روی خودتان قفل گردد، اما August Smart از این دست قفل ها نیست. این قفل از طریق بلوتوث به موبایل هوشمند شما متصل می گردد و شما می توانید با استفاده از گوشی خود آن را باز و بسته کنید. البته این قفل هوشمند با اینترنت هم قابل استفاده است و شما می توانید از راه دور آن را کنترل و باز و بسته کنید؛ مثلا اگر فرزندتان پشت در مانده، شما می توانید از راه دور در را برایش باز کنید.

این قفل هوشمند همچنین به دستیار شخصی الکسا و گوگل هم متصل می گردد و اگر گوشی تان در دسترس نبود یا اگر در آشپزخانه مشغول کاری بودید، می توانید به دستیار شخصی تان دستور دهید تا او هم به قفل دستور دهد و در باز یا بسته گردد. به این فکر کنید که از طریق ای نیاز دارید و فرصت ندارید تا خانه بروید و از یکی از دوستان یا خانواده تان می خواهید به خانه برود و وسیله مورد نظر را برایتان بفرستد، ولی کلید خانه شما را ندارد؛ شما می توانید از محل کارتان در را برایش باز کنید و بعد از آن که رفت دوباره در را قفل کنید، به همین راحتی.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4082

به "بهترین گجت های خانه هوشمند در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین گجت های خانه هوشمند در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید