تأکید میشل عون بر مشروعیت خواسته های معترضان

به گزارش جعبه مهر، رئیس جمهوری لبنان در سخنانی بر مشروع بودن مطالبات و خواسته های شهروندان معترض لبنانی تأکید کرد.

تأکید میشل عون بر مشروعیت خواسته های معترضان

به گزارش جعبه مهر، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در گفت وگوی تلویزیونی در واکنش به تحولات اخیر این کشور گفت: تظاهرات با خواسته های مالی در نتیجه مالیات های اعمال شده شروع شد و در نهایت به خواسته های سیاسی منجر شد.

وی اضافه کرد: این طبیعی است که وقتی اعتماد میان ملت و دولت از بین برود، مردم خواستار برکناری دولت بشوند. خواسته های معترضان به حق و مشروع بوده و خواسته خود من نیز هستند.

میشل عون توضیح داد: ما طرف های مختلف را به گفت وگو فراخواندیم اما پاسخی در این باره دریافت نکردیم. ما در یک جامعه سیاسی متناقض هستیم و به دنبال ایجاد تناقضات جدید نیستیم. ما می خواهیم یک قضاوت منسجم داشته باشیم تا طرح مشخصی را برای اجرا تهیه کنیم.

وی ادامه داد: ما باید مورد اعتماد مردم باشیم و ایجاد دوباره اعتماد به زمان و کوشش طبق نقشه راه احتیاج دارد. من سه مرتبه از معترضان خواستم تا با اتحاد برای انجام اصلاحات کوشش نمایند و ما را در این جهت کمک نمایند اما هیچ پاسخی نشنیدم.

این مقام لبنانی در ادامه تأکید کرد: اکنون زمان ساختن کشور و اقتصاد آن است.

میشل عون اضافه کرد: اولین دلیل وجود فساد در دستگاه قضا مداخله سیاسی است، قاضیانی وجود داشتند که به خاطر خدمت به سیاستمداران پاداش می گرفتند.

وی مطرح کرد: مبارزه با فساد، اوضاع مالی و کار برای یک جامعه مدنی سه نکته اصلی است که باید مورد توجه قرار بگیرند. اگر به این سه مورد اکتفا کنیم به ساخت کشور منجر خواهند شد اما این سه اصل در حال حاضر وجود ندارند.

رئیس جمهوری لبنان در ادامه با اشاره به موضوع تشکیل دولت جدید کشورش، گفت: دولتی باید تشکیل گردد که جرأت مقابله با فساد را داشته باشد، یک طرح مالی را تصویب کند و به شکل گسترده تری در جامعه مدنی حضور داشته باشد. این جامعه احتیاجمند کوشش سخت است و نمی دانیم که به چه مقدار زمان احتیاج داریم؛ چراکه این مسأله مربوط به تغییر سنت ها، آداب و رسوم و ادغام بخش های جامعه با یکدیگر است.

وی همچنین اظهار کرد که او عدم تمایل سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان برای تصدی دوباره این سِمت را حس نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3946

به "تأکید میشل عون بر مشروعیت خواسته های معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید میشل عون بر مشروعیت خواسته های معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید